Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Minden autóját eladta Lewis Hamilton

Minden autóját eladta Lewis Hamilton

Auto Motor und Sport, Motorsport-Total
Kiürült Lewis Hamilton garázsa. A hétszeres világbajnok megvált minden autójától, és helyette inkább a művészetbe fektet.

Nincs már meg az autógyűjteménye Lewis Hamiltonnak. A Ferrari versenyzője éveken keresztül gyűjtögette a különlegesebbnél különlegesebb négykerekűeket, ám mint arról Bakuban vallott, időközben az összestől megvált.

Mindez annak kapcsán jött elő, hogy megkérdezték, érdekelné-e a Ferrari új F80-as modellje.

„Már nincs több autóm. Nincs autóm, az összeset eladtam. Manapság már inkább a művészetbe fektetek. Ha viszont mégis akarnék egy autót, akkor az egy F40-es lenne. De az amúgy is egy műalkotás”

– magyarázta Hamilton.

A Ferrari F40-es, ami az első hivatalos Ferrari-fotóin is szerepelt, tehát továbbra is a gyenge pontja, és már kifogása is van arra az esetre, ha hozzáférése lenne egyhez.

Hamilton autógyűjteménye korábban hálás téma volt a média számára – a bulvársajtó és az autós lapok is előszeretettel foglalkoztak azzal, milyen szuperautók birtokában van, és miket hajt meg éppen Monaco környékén vagy az Egyesült Államokban. A gyűjteményét Monacóban és Los Angelesben tárolta.

Lewis Hamilton (Fotó: XPB)

A Pagani Zonda 760 LH modelljével Hamilton többször is a híradásokba került. 2015-ben egy parkolási balesetet okozott vele, 2023-ban pedig már az új tulajdonos csapta falnak a masinát egy monacói alagútban.

Hamilton emellett számos Mercedes (AMG One, SLS Black Series, GT R, G63 6×6, Maxbach S600), Ferrari (LaFerrari, LaFerrari Aperta, 599 SA Aperta), továbbá korábban sokáig egy McLaren P1-es és F1-es (ezt már 2017-ben eladta), valamint egy 1966-os Shelby Cobra 427-es és egy 1967-es Ford Mustang Shelby GT500-as tulajdonosa is volt, de használt Mini Coopert és egy Mercedes EQC-t is.

A brit mostanság előszeretettel közlekedik motorral. Több versenyhétvégére is két keréken érkezett a paddockba. Monacóban és Monzában egy Ducati Panigale V4 S-t parkolt le, de van neki egy MV Agusta F4 LH44-ese is, amit az olasz gyártóval együttműködésben fejlesztett.

Hamilton a gyűjteményének felszámolásával Sebastian Vettel példáját követi, aki 2021-ben vált meg a saját gyűjteményétől, részben környezettudatossági okokból. Hamiltonnál hasonló okok játszottak szerepet a gyűjtemény eladásában.

Borítókép: Lewis Hamilton (Fotó: XPB)

További tartalmak