Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Alonso volt a leggyorsabb az első szabadedzésen

Alonso volt a leggyorsabb az első szabadedzésen

M4Sport
Fernando Alonso futotta meg a leggyorsabb kört a Szingapúri Nagydíj első szabadedzésén. Másodikként Charles Leclerc végzett, a harmadik pozíció pedig az előző két futam győzteséé, Max Verstappené volt.

Az egyhetes szünet után Szingapúrban, a versenynaptár egyik legjellegzetesebb és versenyzői szempontból legkeményebb pályáján folytatódik a 2025-ös F1-es világbajnokság.

A helyszínre Osac Piastri érkezett listavezetőként annak ellenére is, hogy Azerbajdzsánban – idén először – nullázott. Botlását Lando Norris és a futamgyőztes Max Verstappen is kihasználta, aki zsinórban második sikerével a bajnoki csatába is visszatért.

A hétvége egyik fő kérdése egyelőre az, tartja-e a lendületet a Red Bull és Verstappen (egy pályán, ahol a holland még nem nyert) vagy visszavág a McLaren.

A konstruktőri címvédő számára a második meccslabda miatt is fontos a hétvége: a McLaren, amennyiben 13 pontot gyűjt, minden rivális eredményétől függetlenól megszerzi a csapatbajnoki címet. Hat fordulóval az év vége előtt.

Verstappen jól kezdte az első – az időeredmények szempontjából a szokottnál is kevésbé releváns – szabadedzést: az első gyors körök után ő állt az élen.

A címvédőt először Norris, majd egy rövid időre Piastri az első negyedóra végén pedig Fernando Alonso váltotta az élen. Verstappen ekkor második volt, majd Lewis Hamilton jött a harmadik és Carlos Sainz a negyedik helyen.

Charles Leclerc (Fotó: XPB)

A legjobb tízben Charles Leclerc-nek, Piastrinak, Norrisnak, Andres Kimi Antonellinek, Isack Hadjarnak és Lance Strollnak volt még helye. A tabellára már minden versenyző feliratkozott, kivéve Alexander Albont, aki egy fékhiba miatt rögtön kiállt, majd nemsoká kiderült, az edzése véget is ért.

Ami a gumikat illeti, Alonsót és Strollt kivéve az első tízben mindenki a keményeket használta, míg a spanyolok kétszeres bajnoka a közepeseken kezdte a munkát, akárcsak a kanadai márkatárs-

Az első húsz perc végén Norris állt az élre, Alonso körénél pedig Verstappen is futott egy jobbat: a különbségek ekkor minimálisak voltak, Norris ugyanis 19 ezreddel vezetett Verstappen, 99-cel Alonso és 107-tel Leclerc előtt.

Az első fél órában Hadjar is gyorsult még: a fiatal francia a harmadik helyre ugrott, az ő hátránya ekkor 67 ezred volt Norris mögött, ekkor tehát öt pilóta volt bő egy tizeden belül.

Norris, Verstappen, Hadjar, Alonso és Leclerc ötösét ekkor Cunoda Juki követte – neki is csak két tized volt a lemaradása –, majd Liam Lawson, Hamilton, Sainz és Piastri jött. Az első tízben továbbra is csak Alonso futotta a közepeseken leggyorsabb körét.

Max Verstappen (Fotó: XPB)

A második fél óra kezdetén több autó is a sárga oldalfalú abroncsokkal gurult pályára: Alonso javított, Sainz pedig az élre ugrott a közepeseken.

A lágyakat először Stroll vitte pályára, az élmezőny tagjai közül pedig Leclerc, aki gyorsan át is vette a vezetést és meg is őrizte azt az első „lágy gumis etap” után, mégpedig magabiztos előnnyel a második helyre ugró Norrisszal szemben – a brit négy tizeddel maradt el.

Leclerc a második menet után is az élen volt, előnye viszont csökkent: a második helyre lépő Verstappen ekkor 126 ezreddel követte a tabellán, a harmadik Piastri hátránya pedig két tized volt.

A hajrára fordulva aztán Alonso „robbantott” egyet: az addigi leggyorsabb körrel a lágy gumikon is a mezőny élére állt! A kétszeres bajnok közel másfél tizeddel előzte meg Leclerc-t.

Alonso körénél a hátralévő 10 percben senki sem futott gyorsabbat, a spanyol klasszis elsőségével vette tehát kezdetét a szingapúri hétvége. Leclerc második, Verstappen harmadik volt az első 60 perc után.

Hamilton egy negyedik helyezéssel kezdett, majd a McLaren kettőse jött Piastri, Norris sorrendben. Hadjar volt a hetedik, Sainz a nyolcadik, a legjobb tízbe pedig Cunoda és Esteban Ocon fért még be.

A Forma–1-esek szingapúri programja a második szabadedzéssel folytatódik, amit 14:55-ös műsorkezdéssel az M4 Sport élőben közvetít majd!

Az első szabadedzés végeredménye:

Borítókép: Fernando Alonso (Fotó: XPB)

További tartalmak