Az amerikai alakulat két rutinos versenyzővel vág majd neki a 2026-os szezonnak, miután sikerült szerződést kötniük a Red Bulltól tavaly távozó Sergio Pérezzel valamint a Mercedesnél jelenleg tartalékos – a mezőnyből szintén tavaly kiszoruló – Valtteri Bottasszal.
Kettejük közül Pérez már munkába is állhatott, mégpedig aktívan, hiszen nincs érvényes szerződése egyik rivális alakulattal sem. A csapat műszaki tanácsadója, Pat Symonds ezzel kapcsolatban nemrég megjegyezte, a mexikói már szimulátorozik és nemrég egy fontos észrevétele is volt, amivel hozzájárult a Cadillac fejlődéséhez.
„Sergio már beült a szimulátorba” – kezdte a rutinos szakember, aki korábban a Benettonnál, a Williamsnél, a Renault-nál és az F1 vezetőségében is dolgozott. „Több kiértékelést is tartottunk már vele és máris sok apró, de fontos visszajelzést kaptunk.”
Valtteri Bottas és Sergio Pérez (Fotó: Cadillac)„Például Éric (Warren) és a mérnöki csapata most éppen a szervókormányon dolgozik, Sergio pedig a szimulátoros tapasztalatok alapján rögtön azt mondta, másféle érzést szeretne kapni a kormánytól. Ez fantasztikus, mert a csapat rögtön tudja, min kell állítani, mit kell finomhangolni és Pérez igényeihez tudja állítani a rendszert” – magyarázta.
Symonds beszélt Bottas helyzetéről is, aki szerződése miatt még nem állhatott olyan aktívan munkába, mint a csapattárs, ugyanakkor a csillagosok a mérnök elmondása szerint együttműködőek és abban már segítettek, hogy a Cadillac megismerje a pilóta beállítási és kezelőfelületi preferenciáit.
„Egy új csapat számára óriási szerencse, hogy két ilyen rutinos versenyzővel dolgozhat. A jövő évi munkaterhelés komoly mértékű lesz, hiszen az új szabályok miatt a versenyzés sokkal taktikusabbá válik: nem lehet mindent előre eldönteni, a versenyzőknek gondolkodniuk kell a pályán és közben kezelni a gumikat. Szóval két rutinos pilóta, akik remélhetőleg nem törik össze az autót, igazi áldás lehet a csapatnak” – jelezte elégedetten a rutinos mérnök.














