Pontot tett az egész éves huzavona végére az Alpine F1-es csapata. A francia márka versenyzőfelállása körül év eleje óta nagy volt a bizonytalanság. Bár mindig volt ki vezesse a két autójukat, Pierre Gasly mindenkori csapattársának ezt sajátos körülmények között kellett megtennie. Az évet az istálló Jack Doohannel kezdte, de úgy, hogy már a szezonrajt előtt híre ment, hogy az európai versenyektől a januárban szerződtetett tartalékversenyző, Franco Colapinto veszi át az ausztrál helyét.
A versenyzőcserére hat futam után került sor. Colapintóban Flavio Briatore elnöki tanácsadó látta meg a nagy lehetőséget: a tehetségét és marketingértékét egyaránt vonzónak találta. Az előző évben a Williamsnél Logan Sargeantet váltó argentin sokáig nem tudta meghálálni a bizalmat. Balesetek, gyenge teljesítmények, Gaslyval szembeni nagy lemaradások dühítették Briatorét, aki egy ponton olyanokat mondott, hogy hiba volt ilyen korán ekkora nyomásnak kitenni Colapintót, és hogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
A nyári szünet óta a versenyző aztán stabilizálta a helyzetét. Bár pontot továbbra sem szerzett, de egyre gyakrabban győzte le Gaslyt az időmérőkön, amit látva az Alpine eljutott oda, hogy eldöntötte: vagy őt, vagy a tartalékversenyző Paul Aron fogja választani 2026-ra. Mexikóban az első szabadedzésen közvetlenül összevetették a két versenyzőt. A hírek szerint az adta meg az utolsó lökést a szerződéshosszabbításhoz, hogy Colapinto egyértelműen meggyőzőbb volt, és bizonyította, lényegesen előrébb jár már az Alpine-nal, mint az újonc.
Franco Colapinto (Fotó: XPB)Az Alpine pénteken Sao Paulóban jelentette be, hogy új szerződést adott Colapintónak, így ő marad a velük korábban több évre hosszabbító Gasly csapattársa az új szabályokat hozó következő szezonban.
A kék csapat közleményében kiemelte, hogy amikor januárban szerződtették Colapintót a Williamstől, több évre szóló megállapodást kötöttek, így a 2026-os versenyeztetése tulajdonképpen csak a folytatása ezen egyezségnek.
„Figyelemmel kísértem Franco fejlődését a Forma–1-ben, és mindig hittem, hogy megvan a szükséges potenciál benne ahhoz, hogy élversenyző legyen, aki a csapattal együtt fejlődhet. Az arról hozott döntésünk, hogy 2026-ban együtt folytatjuk, annak jele, hogy elköteleztük magunkat Franco iránt, támogatjuk az ő fejlődését”
– mondta Flavio Briatore.
„Nehéz év volt ez az egész csapat számára, és nem volt könnyű jól teljesíteni ilyen körülmények között. Franco és Pierre ennek ellenére minden tőle telhetőt megtett, hogy segítsen a csapatnak a lehető legjobb helyzetbe kerülni a következő szezonra. Pierre-rel és Francóval adott a tapasztalat, a gyorsaság és a tehetség, ami előrébb fogja vinni a csapatot, és remélhetőleg okot ad majd a szurkolóknak is az ünneplésre és a szurkolásra a következő idényben.”
Stronger together, @FranColapinto 🫶 pic.twitter.com/BLVpYxemPV
— BWT Alpine Formula One Team (@AlpineF1Team) November 7, 2025
Colapinto hálás Briatorénak és az egész csapatnak a belé vetett bizalomért.
„Amióta bemutatkoztam a Forma–1-ben, tudtam, hogy a körülmények miatt nagy kihívás lesz megtartanom az ülésemet ebben a sorozatban. Ez egy hosszú és nehéz út volt, és nagyon büszke vagyok, hogy lehetőséget kaptam arra, hogy 2026-ban ennél a csapatnál versenyezzek Pierre oldalán, aki nagyszerű csapattárs volt eddig, és akitől kétségkívül továbbra is sokat fogok tanulni”
– fogalmazott a versenyző.
„Különleges, hogy itt, a brazíliai hétvégén tesszük ezt a bejelentést. Közel vagyunk a szülőhazámhoz, Argentínához, és ezt az eseményt érzem az én hazai versenyemnek, mert nagy támogatást kapok. Sok szurkoló kísér engem az utamon, és ezért versenyzünk. A következő év egy teljes újrakezdés lesz a Forma–1-ben, és remélhetőleg minden egyes minket támogató szurkolónak mosolyt tudunk csalni az arcára, és okot adunk nekik az ünneplésre. Vamos, Alpine!” – tette hozzá Colapinto.
Az Alpine bejelentésével most már csak két csapatnál maradtak kérdések a 2026-os felállás körül: a Red Bull Max Verstappen csapattársát, a Racing Bulls pedig a jövő évi felállását keresi még. A három ülésükre négyen pályáznak: Cunoda Juki, Isack Hadjar, Liam Lawson és az F2-ben versenyző Arvid Lindblad.














