Bő egy hónap telt el a 2025-ös Forma–1-es szezonzáró óta, de a csapatok máris nyakig ülnek a munkában. A múlt héten már elindult a bemutatók időszaka: a Red Bull és a Racing Bulls az Egyesült Államokban tartotta a 2026-os festésének leleplezését. Mindeközben a riválisok is gőzerővel készülnek már a színre lépésre: az Audi után múlt pénteken a Cadillac is pályára vitte az új autóját, a Red Bull után egy héttel a Ferrari és a McLaren is sort kerített az első beindítására, ezen a héten pedig jönnek a további bemutatók.
A sort hétfőn a Haas nyitja: ma leplezik le a festésüket. Az amerikai csapat kénytelen volt négy nappal előrébb hozni az online bemutatóját, mivel az eredetileg választott január 23-ai időpontot nézte ki magának a Ferrari és az Alpine is, akik mellett úgy érezték, nem kaphatnak elég figyelmet.
Új autóra talán még nem számíthatunk a Haastól, a bemutatójuk azonban így is érdekes lehet, hiszen tavaly bejelentették, hogy a MoneyGram helyett 2026-tól a Toyota lépett elő új névadó szponzoruknak. A Toyota Gazoo Racing rövidítését, a TGR-t emelték a nevükbe, és ennek az irányváltásnak a várakozás szerint a festésükre is hatása lesz.
When you see the VF-26 for the first time… 😮#HaasF1 #F1 pic.twitter.com/b51GghHxzK
— TGR Haas F1 Team (@HaasF1Team) January 18, 2026
A Haas mellett ezen a héten további négy csapat és egy motorgyártó bemutatózik még. Kedden magyar idő szerint kora reggel a Honda tartja meg a 2026-os motorbemutatóját Tokióban. Korántsem megszokott, hogy egy motorgyártó külön eseményt tartson – ez jelzi a japánok Aston Martinnal való frigyre lépésének és a hivatalos F1-es visszatérésüknek a jelentőségét.
Ezen eseményt követően aztán Berlinre irányul majd a reflektorfény: az Audi a német fővárosban leplezi le a 2026-ra szánt festését. A karikások bő egy hete már pályára vitték az új autójuk első verzióját Barcelonában, a minap pedig versenyzőjük, Nico Hülkenberg új sisakjáról is közzétették az első fotókat, ami talán képet festhet az autó színösszeállításáról: a fehér alapot kapó sisak vörös és ezüst díszítést kapott, mely színek az Audi tavaly év végén prezentált koncepciófestésén (és általában az Audi versenyautóin) is megjelentek. Az overallja eközben egyelőre fekete a fotókon, de ez még nem a végleges dizájn.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Az újonc gyártót egy nap szünettel a Mercedes követi, ők csütörtökön tartanak online bemutatót. Másnap az Alpine és a Ferrari is színre lép. Előbbi csapat csak az új festését ígérte mostanra, utóbbi viszont az új SF-26-os fioranói bejáratását is tervezi.
Hogy ki mikor bukkan még fel Európa versenypályáin, az egyelőre talány. Korábban lehetett hallani találgatásokat arról, hogy az Alpine vagy a Mercedes is bejáratja az új autóját a január 26-án kezdődő barcelonai teszt előtt. Az enstone-iakról kiderült, hogy a kamionjaik elsőként érkeztek meg a spanyolországi versenypályára, ugyanakkor egyes találgatások szerint az új masinájuk az első útját nem Barcelonában fogja teljesíteni.
Bárhogy is lesz, ezen a héten végre lesz mit várni és figyelni a Forma–1-ben – a téli uborkaszezonnak immáron ténylegesen vége!
A téli F1-es menetrend:
| Mikor? | Ki? | Mit? | Hol? |
| január 19. | Haas | festésbemutató | online |
| január 20. | Audi | festésbemutató | Berlin |
| Honda | motorbemutató | Tokió | |
| január 22. | Mercedes | bemutató | online |
| január 23. | Ferrari | bemutató és bejáratás | Fiorano |
| Alpine | festésbemutató | Barcelona | |
| január 26-30. | 1. teszt | Barcelona | |
| február 2. | Mercedes | autóbemutató | |
| február 3. | Williams | festésbemutató | |
| február 8. | Cadillac | festésbemutató | A Super Bowl szünete |
| február 9. | Aston Martin | bemutató | |
| McLaren | festésbemutató | online | |
| február 11-13. | 2. teszt | Bahrein | |
| február 18-20. | 3. teszt | Bahrein | |













