Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Hadjar új célja a dobogó!

Hadjar új célja a dobogó!

RacingNews365

A bikások döcögősen kezdték a 2026-os szezont és bár fejlesztéseik révén sikerült fokozni a tempót, a négy élcsapat közül eddig egyedül nekik nem jött össze a futamgyőzelem és a bajnoki tabellán is elmaradnak a Mercedes, a Ferrari és a McLaren mögött.

A csapat eddig négy dobogós helyezést szerzett, mindet négyszeres világbajnoka, Max Verstappen révén. Dobogós helyezés egy rövid ideig a fiatal márkatárs neve mellett is szerepelt…

…Isack Hadjar viszont elveszítette a monacói harmadik helyezést, miután Pierre Gasly az Alpine sikeres fellebbezése után visszakapta azt. Hadjar tehát egyelőre top3-as helyezés nélkül áll 2026-ban, eredményeiért viszont így is számos elismerést kapott, hiszen lényegesen versenyképesebbnek tűnt, mint Verstappen előző csapattársai.

Isack Hadjar (Fotó: XPB)

Ő maga az első tizenegy fordulót értékelve őszintén beszélt arról, bár a kezdés nehézkes volt, sikerült fejlődnie, a cél pedig most az, hogy újra dobogóra állhasson – és ezúttal meg is őrizhesse eredményét. „Egy kicsit nehezen indult” – idézi szavait a RacingNews365.

„Az első fordulók során úgy éreztem, nagyon rosszul csinálom az egyszerű dolgokat, miközben a nehezebb dolgokban – például abban, hogy gyors legyek, hogy elkapjam a ritmust és ne maradjak el túlságosan Max mögött – egészen jól teljesítettem. Az előző futamokon viszont szerintem sikerült megtalálni az állandóságot” – tette hozzá.

„A csapat is megoldott néhány problémát, ami megkönnyítette a dolgunkat. Sokkal könnyebb a dolgunk, amikor az autó megbízható. Amikor jól teljesít, könnyű jobb eredményeket elérni, ezt nem fogom tagadni. Most már szeretnék egy olyan versenyt, amelyen harcban lehetek egy igazi dobogós helyezésért. Ez a következő célom.

Hadjar bár a monacói dobogót elveszítette, neve mellett egy top3-as helyezés található: a tavalyi évben, még a Racing Bulls pilótájaként harmadikként ért célba a Holland Nagydíjon azt követően, hogy a hétvége során végig tartotta az élmezőny tempóját.

Isack Hadjar (Fotó: XPB)
Borítókép: Isack Hadjar (Fotó: XPB)
Itt állítsa be, hogy az M4 Sport az elsők között legyen a Google-találatokban!

További tartalmak