Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Megtiltotta Norrisnak a menedzsmentje, hogy az új szabályokról és Verstappenékről beszéljen

Megtiltotta Norrisnak a menedzsmentje, hogy az új szabályokról és Verstappenékről beszéljen

Guardian
„Nem én vagyok a főnök” – mondta kínos mosollyal Lando Norris, miután egy interjú során a menedzsmentje leállította, amikor az új F1-es szabályokról és Max Verstappenékről kérdezték…

Túlszabályozott Forma–1? Legtöbbször a versenyzés és a technikai szabályrendszer kapcsán kapja meg ezt a kritikát a sorozat, ám olykor más értelemben is áll rájuk e megállapítás. Jó példával szolgált erre a Guardian című brit lap legutóbbi interjúja a világbajnoki címvédő Lando Norrisszal, akinek menedzsmentje tiltotta meg, hogy a 2026-os új F1-es szabályokról, Max Verstappenről vagy George Russellről nyilatkozzon.

A McLaren versenyzője hétfőn kapta meg a Laureus „Év áttörése-díjat”, melynek apropóján a brit lap munkatársa, Donald McRae beszélgethetett a madridi eseményt kihagyó bajnokkal. Az újságírónak összességében azonban kellemetlen érzéseket hagyott a beszélgetés, miután azt Norris menedzsere meglepően rámenősen „cenzúrázni” igyekezett.

McRae az esetről és a beszélgetésükről írt cikkét azzal vezette fel, hogy a Laureus-díj egyik alapeszméje, hogy a sport ereje megváltoztathatja a világot. Kiemelte, a nyíltságáról és őszinteségéről híres Lando Norris is vallja ezt, hiszen évek óta tudatosan beszél a nagyvilágnak a személyes bizonytalanságairól és a korábbi depressziós időszakairól, tudva, hogy az esete támaszt és motivációt jelenthet a hasonló pszichológiai nehézségekkel küzdő embereknek.

A mai világban ez a fajta nyíltság ugyanakkor nem mindig kifizetődő, az arculatépítés sokszor felűír dolgokat. McRae most Norris menedzsmentjével testközelből tapasztalhatta meg, hogy hogyan. Amikor tíz percük maradt a beszélgetésből, az újságíró szerette volna az idei szabályváltozásokról kérdezni Norrist, aki korábban versenyhétvégéken kőkeményen kritizálta a megújulást. Az interjút Norris menedzsere csak telefonon keresztül hallgatta, de amikor meghallotta a kérdést, azonnal közbevágott és közölte, erre nem felelnek.

„Norrishoz fordultam, jelezve, hogy ez egy fontos téma. A menedzsmentjének fiatal képviselője, aki jelen volt a szobában, közelebb lépett és azt mondta: »Lejárt az időnk.« Megkérdeztem Norrist, hogy tudná-e biztosítani azt a tíz percet, amit ígértek nekem. Zavartan rám nézett, és azt mondta: »Nem én vagyok a főnök«.”

Az újságíró próbált ellenkezni, amire a versenyző közölte: „Rendben van. Én örömmel felelek erre a kérdésre.” A menedzsmentjének jelen lévő tagja viszont határozott nemet mondott, amire Norris mosolyogva ismételte magát: „Nem én vagyok a főnök.”

Lando Norris (Fotó: XPB)

Ezek után ártalmatlan kérdésnek szánták, hogy Norris szerint el lehet-e még kapni idén a Mercedest, ám a menedzsment itt is ellenállt. „Nem, nem válaszolunk erre” – közölték, amit hallva Norris azt mondta: „Miért? Mondj igent!” Majd végül mégis válaszolt. „Igen, szerintem lehetséges. Mindent megteszünk, hogy mi legyünk azok.”

Végül egy újabb tabutéma jött. Norrist megkérdezték, szerinte Max Verstappen beváltja-e a fenyegetőzését, és visszavonul-e a Forma–1-ből az új szabályok miatt. A menedzsment tagja a kérdés hallatára nevetni kezdett, Norris pedig annyit mondott: „Fogalmam sincs. Max azt csinálhat, amit akar.” Csapatának tagja ironizálva lépett közbe, hogy Norris bőrébe bújva felelje: „Ő elképesztő fickó. Max a legjobb, akivel találkoztam, szeretem őt. Idézet.”

Az újságíró összességében csalódottan vont mérleget a beszélgetésük után. „A végén kezet fogtam Norrisszal és megköszöntem, hogy időt szakított rám. Miután távozott, odamentem a csacsogó fiatal menedzserhez. Az ősz hajamra mutatva jeleztem, hogy régóta interjúvolok már híres sportolókat, és hogy szerintem ő és a cége nem tesz jó szolgálatot Norrisnak. Neki is kezet nyújtottam, majd kisétáltam az éjszakába. A sajnálat, amit érzek, nem annyira a találkozó idő előtti megszakadásának szól, sokkal inkább annak a nyugtalanító ténynek, hogy egy tiszteletre méltó világbajnokot ilyen módon felügyelni kell” – vonta le a következtetést a Guardian munkatársa.

Borítókép: Lando Norris (Fotó: XPB)

További tartalmak