Menetrend

    Kifakadt a versenyző Verstappen torzító GT-videójára: „Több tiszteletet!”

    Kifakadt a versenyző Verstappen torzító GT-videójára: „Több tiszteletet!”

    Planet F1
    Max Verstappen kalandozott egyet japán Super GT-világában, de a sorozat nem versenyzőjének nyerte el a tetszését a Red Bull erről készített videója…

    Még a márciusi Japán Nagydíj előtt látogatott el Max Verstappen Fudzsiba, hogy pályára vigyen egy Super GT-autót. A Red Bull által kiötlött esemény egyfajta játék is volt: arra kérték a jelenleg is a Super GT-ben versenyző Mijake Acusit, hogy teljesítsen egy szintidőt az esős pályán, és Verstappen feladata ezen eredmény megközelítése volt.

    Az eredmény végül a négyszeres világbajnokra nézve lett hízelgő. Bár mielőtt útnak indult volna, Verstappen többször is lefullasztotta a versenyautóját, majd a bemelegítő körén volt egy kicsúszása is, végül már első nekifutásra Mijake szintjén volt, majd a második gyorskörén 1,8 másodperccel megdöntötte a japán köridejét, amit a garázsban lévők ámulattal fogadtak.

    Egy másik GT-versenyző szerint a 8 perces videó kissé eltorzította a valóságot, és úgy fényezte Verstappent, hogy közben rombolta a Super GT-ben versenyzők hírnevét. A brazil Joao Paulo de Oliveira közösségi oldalán kritizálta a Red Bullt.

    „Esős körülmények között, amikor a pálya állapota folyamatosan változik, a köridők akár közel két másodpercet is ingadozhatnak pár percen belül. Az, ahogyan ezt ábrázolták – mintha ő pár kör után közel két másodperccel gyorsabb lenne, mint egy Super GT-versenyző –, mellément. Még ha ez egy promóciós anyag is volt, úgy vélem, fontos lenne tiszteletet mutatni a Super GT és a jelenlegi versenyzők irányába”

    – panaszkodott De Oliveira, aki 2006 óta szerepel a japán szériában.

    Max Verstappen és a GT500-as autó Fudzsiban (Fotó: Red Bull)

    Verstappen alkalmi ellenfele, Mijaki eközben nem talált semmi sértőt a helyzetben. Szerinte az F1-es sztárnak igenis kijár a dicséret. „Ő egy világbajnok. Ugyanolyan autóval mentünk, így láthattam, milyen elképesztően vezetett, és nagyon izgalmas volt figyelni” – mondta a japán.

    A videó végén Verstappen jelezte, jövőre örömmel próbálkozna hasonló versennyel száraz pályán is. Ha ott is sikerülne ilyen látványosan túlszárnyalnia egy Super GT-versenyző körét, azzal talán a kritikusai kétségeit is el tudná oszlatni…

    Borítókép: Max Verstappen és a GT500-as autó Fudzsiban (Fotó: Red Bull)

    További tartalmak