A világbajnoki címek számát (vagyis sokak szerint az összes közül a legfontosabb versenyzői statisztikát) nézve jelenleg két rekordere van a királykategóriának: Michael Schumacher és Lewis Hamilton is hét-hét diadalig jutott.
A brit 2021-ben karnyújtásnyira volt attól, hogy megszerezze a nyolcadik trófeát, amivel „egyeduralkodóvá” válhatott volna, Max Verstappen azonban legyőzte őt egy azonnal klasszikussá váló hajrában. Hamilton azóta küzd a nyolcadik bajnoki címért, 2025-től a Ferrari versenyzőjeként, bízva abban, hogy az F1 legsikeresebb és legnépszerűbb istállójával ért fel újra a csúcsra.
A kezdés viszont gyenge volt, tavaly Hamilton dobogós helyezést sem szerzett és rendre elmaradt a csapattárs, Charles Leclerc mögött. Idén jobban kezdte az évet, a győzelem és a bajnoki cím viszont továbbra is távoli célnak tűnik. És egyre többen kérdőjelezik meg, elérhető-e még egyáltalán.
Lewis Hamilton (Fotó: XPB)A Ferrari és a Mercedes korábbi főmérnöke, Aldo Costa is kételkedik abban, hogy összejön a rekorddöntés, érzése szerint ugyanis Hamilton közeledik pályafutása végéhez. „Most 41 éves és szerintem minden versenyző számára eljön a pillanat, amikor a teljesítménye egy kicsit hanyatlani kezd” – fogalmazott a Terruzzi Racconta podcast vendégeként.
„Hogy ebben a fázisban van-e, azt nem én fogom megmondani. A versenymérnökeinek és a vele dolgozó szakembereknek kell megválaszolniuk a kérdést. De ez a pillanat elkerülhetetlen, nem sokat tehetsz ellene. Ráadásul nagyon erős a csapattársa is”
– emelte ki.
Hasonló véleményen van a korábbi többszörös futamgyőztes, Ralf Schumacher is, aki úgy érzi, Hamilton, valamint az Aston Martinnál versenyző kétszeres bajnok, Fernando Alonso is elérkezett pályafutása végéhez. A német Costánál keményebben fogalmazott. „Hamilton már mindent elért, amit el szeretett volna érni” – kezdte.
„Ő az F1 egyik legsikeresebb pilótája. Megérdemelten. Az idei visszatérése is fantasztikus, de egyszer mindennek vége van. Itt az idő. És ugyanezt kell mondanom Alonso esetében is. Csodálatos éveket töltöttek az F1-ben, de itt az ideje, hogy átadják a pilótafülkét a fiataloknak” – jelentette ki.
Lewis Hamilton (Fotó: XPB)












