A négyszeres világbajnok mindig is rajongott a GT-versenyzésért, a 2025-ös év végén pedig úgy döntött, próbára is teszi a tudását ebben a szakágban – de nem akárhol, hanem a világ egyik legveszélyesebb, de ugyanakkor a pilóták számára az egyik legvonzóbb pályán.
Verstappen először azért a speciális vezetői engedélyért szállt harcba, ami lehetővé tette, hogy a Nordschleifén vezessen, majd több GT-versenyen is részt vett, a múlt hét végén pedig eljött a nagy nap, eljött a futam, amit már 2025 végén célként tűzött ki maga elé, a Nürburgringi 24 órás, amin a Red Bull klasszisa meggyőző teljesítményt nyújtott.
Csapatával a negyedik helyről vágott neki a viadalnak, de a versenyen már nekik állt a zászló: Verstappen elképesztő éjszakai etapja után magabiztosan vezettek. Egy műszaki hiba azonban közbeszólt… fel kellett adniuk a versenyt a mezőny éléről.
David Coulthard (Fotó: XPB)Ami a GT-s kalandot illeti, a napokban több pilóta is jelezte, szívesen részt venne hasonló viadalokon, David Coulthard, a korábbi F1-es futamgyőztes pedig az Up To Speed podcast vendégeként ennek kapcsán arról beszélt, noha képzett és tehetséges pilóták, nem biztos, hogy mind vállalkoznának arra, hogy a Nordschleifén vezessenek.
„A Nordschleife egészen félelmetes” – jelentette ki. „Vezettem már ott és tudom, hogy egészen elképesztő elkötelezettségre van szükség ahhoz, hogy valaki ott magas szinten versenyezzen, és az élmezőnyben harcoljon” – tette hozzá.
„Sajnos nemrég arról kellett beszámolnunk, hogy egy versenyző életét veszítette ott egy balesetben. Ennyire kegyetlen és ennyire veszélyes ez a pálya. Nem tekinthetünk úgy erre az egészre, hogy Max annyira szeret vezetni, hogy hétvégente csak úgy szórakozásból versenyez egy kicsit. Ha csak erről lenne szó, mehetne bármelyik az FIA által jóváhagyott pályára”
– mutatott rá.
„Mehetne olyan helyszínekre, amelyek nagyon hasonlítanak az F1-es pályákhoz. De ő oda ment. Ez egy régi vágású kihívás volt. Ez különbözteti meg őt a többiektől. A többiek is nagyon jó pilóták. Technikailag magasan képzettek. Ez biztos. Viszont nem vagyok biztos benne, hogy a jelenlegi mezőnyből bárki más vállalná-e a Nordschleifén való versenyzést” – emelte ki.
Max Verstappen (Fotó: Red Bull)












