Az 1992-es barcelonai olimpia képekben

Egerszegi Krisztina úszó, Gyulay Zsolt kajakos és Fábián László (b-j) öttusázó az olimpiai eskü szövegét mondják a magyar olimpiai csapat ünnepélyes eskütételén a Magyar Állami Operaházban. MTI Fotó: Németh Ferenc
Növényi Norbert birkózó, a magyar olimpiai birkózó válogatott tagja. MTI Fotó: Németh Ferenc
Molnár Krisztina tornász a Malév repülőgépének pilótafülkéjében, útban a XXV. nyári olimpiai játékokra. MTI Fotó: Czika László
Repka Attila (b) birkózó és Nagy Ibolya (k) műugró homokkal fedik Növényi Norbert (fekszik) birkózót a XXV. nyári olimpián a tengerparton. MTI Fotó: Honéczy Barnabás
Repka Attila birkózó napozik a XXV. nyári olimpián a tengerparton. MTI Fotó: Honéczy Barnabás
A magyar csapat a XXV. Nyári Olimpiai Játékok megnyitó ünnepségén. A barcelonai olimpián július 25. és augusztus 9. között 169 államból közel 9 és félezer sportoló indult. MTI Fotó: Németh Ferenc
Egerszegi Krisztina, a női 400 méteres vegyesúszás olimpiai bajnoka aranyérmét mutatja a dobogón a XXV. nyári olimpián. MTI Fotó: Németh Ferenc
Az ezüstérmes Eric Namesnik (b) amerikai, az olimpiai bajnok Darnyi Tamás (k) magyar és a bronzérmes Luca Sacchi (j) olasz úszók állnak a dobogón a 400 méteres férfi vegyesúszás eredményhirdetésén a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Magyar szurkolók bíztatják a sportolókat a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Vasvári Erzsébet (b) és Igaly Diána sportlövők, a skeet versenyszám versenyzői a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Honéczy Barnabás
Repka Attila birkózó örül olimpiai bajnoki győzelmének a XXV. Nyári Olimpiai Játékok kötöttfogású birkózóversenyén a 68 kg-os súlycsoport döntő mérkőzése után, melyben legyőzte Iszljam Dugucsijevet (FÁK). MTI Fotó: Németh Ferenc
Kovács Antal cselgáncsozó örül, miután a 95 kg-os súlycsoportban olimpiai bajnok lett a XXV. nyári olimpián. MTI Fotó: Honéczy Barnabás
A szurkolók a magasba emelik Kovács Antal cselgáncsozót, aki a 95 kg-os súlycsoportban olimpiai aranyérmet nyert. MTI Fotó: Honéczy Barnabás
Farkas Péter (kék mezben) küzdelme a lengyel Piotr Stepien ellen a kötöttfogású birkózás 82 kg-os súlycsoportjának döntőjében a XXV. nyári olimpiai játékokon. A magyar sportoló legyőzte lengyel ellenfelét, olimpiai bajnok lett. MTI Fotó: Németh Ferenc
Darnyi Tamás, a 200 méteres férfi vegyesúszás olimpiai bajnoka (b) és a versenyszám harmadik helyezettje Czene Attila (j) érmeiket mutatják az eredményhirdetés utáni fotózáson Széchy Tamás vezetőedző, az úszóválogatott szövetségi kapitánya (k) társaságában a XXV. Nyári Olimpiai Játékokon.
A 200 méteres férfi vegyesúszás olimpiai bajnoka, Darnyi Tamás és a bronzérmes Czene Attila a célbaérkezés utáni pillanatokban a XXV. Nyári Olimpiai Játékokon, Barcelonában.
Szurkolók bíztatják a magyar sportolókat az uszodában a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Bodolai Lászlóné gyúró és Ónodi Henrietta (b-j) tornász örülnek a női torna szerenkénti döntőjének ugrás versenyszáma után a XXV. nyári olimpiai játékokon. A sportoló aranyérmet nyert. MTI Fotó: Honéczy Barnabás
Hajtós Bertalan, a férfi cselgáncs 71 kg-os súlycsoportjának későbbi ezüstérmese örül a koreai Chung Hun elleni győzelmének az elődöntőben, a XXV. Nyári Olimpiai Játékokon, Barcelonában. MTI Fotó: Honéczy Barnabás
Szabó Bencét társai a levegőbe dobják, miután győzött az olasz Marco Marin ellen a kardvívás egyéni döntőjében a XXV. Nyári Olimpiai Játékokon, és ezzel olimpiai bajnoki címet szerzett. MTI Fotó: Czika László
Szabó Bence telefonál, miután győzött az olasz Marco Marin ellen a kardvívás egyéni döntőjében a XXV. Nyári Olimpiai Játékokon, és ezzel olimpiai bajnoki címet szerzett. MTI Fotó: Németh Ferenc
Cselgáncsozók csoportképe balról: Hajtós Bertalan, a 71 kg-os súlycsoport ezüstérmese, Csősz Imre, a +95 kg-os súlycsoport bronzérmese, Moravecz Ferenc (középen), a cselgáncsozók szövetségi kapitánya, Kovács Antal, a 95 kg-os súlycsoport olimpiai bajnoka és Csák József, a 65 kg-os súlycsoport ezüstérmese az olimpiai faluban a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Szabó Bence aranyérmes kardvívó az olimpiai falu fodrászatában a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Kovács István győzött a dominikai Hector Julio Avila ellen az ökölvívás 51 kg-os mezőnyének negyeddöntőjében a XXV. nyári olimpián. Kovács István megosztott harmadik helyezést ért el Barcelonában. MTI Fotó: Németh Ferenc
Egerszegi Krisztina, a női 200 méteres hátúszás, a női 100 méteres hátúszás és a női 400 méteres vegyesúszás olimpiai bajnoka és Ónodi Henrietta tornász, az ugrás szám olimpiai bajnoka és a talaj szám ezüstérmese (b-j) a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Kolczonay Ernő (b2), Totola Gábor (b3), Kulcsár Krisztián (b4), Hegedűs Ferenc (j2) és Kovács Iván (j1) párbajtőrözők Kovács Tamás (b1) szövetségi kapitány és Udvarhelyi Gábor (j3) edző társaságában állnak Magyarország-Farnciaország párbajtőrcsapat mérkőzés elődöntője után a XXV. nyári olimpiai játékokon. A magyar csapat 9:3-ra győzött, a döntőben 2. helyezést ért el. MTI Fotó: Németh Ferenc
Kőbán Rita kajakos pihen a kajak-kenu versenyek 500 méteres döntői előtt a pihenőszobában a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Farkas József, a Nemzeti Sport és Németh Ferenc, a Magyar Távirati Iroda (MTI) fotóriporterei sétálnak a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Kőbán Rita, a női kajak négyes 500 méteres versenyszám olimpiai bajnoka nyilatkozik Knézy Jenő sportriporternek a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Kőbán Rita, Mészáros Erika, Czigány Kinga és Dónusz Éva (b-j) kajakosok, a női kajak négyes 500 méteres versenyszám olimpiai bajnokai mutatják aranyérmüket a XXV. nyári olimpiai játékokon. MTI Fotó: Németh Ferenc
Egerszegi Krisztina olimpiai bajnok úszó autogrammot ad egy férfinak a Ferihegyi repülőtéren, miután a Malév repülőgépével a sportolók és sportvezetők hazaérkeztek a XXV. nyári olimpiai játékokról. MTI Fotó: Kovács Sándor
Papp László ökölvívóedző autogrammot ad egy férfinek a XXV. nyári olimpián szereplő olimpikonok és sportvezetők részére szervezett fogadási ünnepségen a Sportcsarnok előtt. MTI Fotó: Kovács Sándor
Farkas Péter olimpiai bajnok birkózó autóban ülve ad autogramot a szurkolóknak a XXV. nyári olimpiai játékokon részt vett magyar csapat tiszteletére rendezett fogadás előtt a Budapest Sportcsarnok előtt. MTI Fotó: Kovács Attila
Dónusz Éva és Kőbán Rita (b-j), a barcelonai olimpián győztes női kajak négyes 500 méteres versenyszám olimpiai bajnok kajakosai ülnek a XXV. nyári olimpiai játékokon részt vett sportolók és sportvezetők ünnepélyes fogadási ünnepségén a Budapest Sportcsarnokban. MTI Fotó: Kovács Sándor