Vereséggel kezdte a Kontinentális Kupát a Fradi hokicsapata

A Ferencváros jégkorongcsapata vereséggel kezdte meg szereplését a Kontinentális Kupa péntektől vasárnapig tartó harmadik körében a dániai Vojensben.

A Ferencváros – amely a szezonban 19 év után tért vissza az európai kupaporondra – a vendéglátó SönderjyskE Vojens csapatával mérkőzött meg az első fordulóban, és a 14. percben hátrányba került. A második harmad első percben büntetőből egyenlített az FTC, de a dánok a 28. percben visszavették a vezetést, majd három másodperccel a vége előtt üres kapus góllal beállították a végeredményt.

Az Erste Ligában címvédő Ferencváros szombaton a brit Nottingham Panthers, vasárnap a francia Amiens Gothiques gárdájával találkozik.

A második számú európai kupasorozat harmadik körében az első kettő között kell végezni az E, illetve az F csoportban a továbbjutáshoz. A négyes döntőt január 10-12. között rendezik, a házigazda valamelyik résztvevő lesz.