Szétlövéssel kapott ki otthon a Fehérvár az EBEL-ben

A Hydro Fehérvár otthon szétlövéssel 3-2-re alulmaradt a Bozen Foxes csapatával szemben az osztrák jégkorongliga keddi mérkőzésén.
Hydro Fehérvár AV19 – Bozen Foxes (Forrás: Facebook/Hydro Fehérvár AV19)

A találkozón a hazaiak már az ötödik percben megszerezték a vezetést, a vendégek a második harmadban fordítottak. A Fehérvár a harmadik játékrészben nagy erőket mozgósított, rengeteg helyzetet dolgozott ki, de csak egyenlíteni tudott. Miután a hosszabbításban sem született döntés, következett a szétlövés, amelyben a vendégek bizonyultak jobbnak: a két hazai próbálkozó hibázott, a vendégektől viszont mindkettő eredményes tudott lenni.

A Fehérvár 25 mérkőzésen a 14. vereségét szenvedte el, ezek közül második alkalommal szerzett pontot. Az együttes 32 pontjával a nyolcadik helyen áll a tabellán.

Eredmény (a sorozat honlapjáról):
Hydro Fehérvár AV19-Bozen Foxes (olasz) 2-3 (1-0, 0-2, 1-0, 0-0, 0-1) – szétlövéssel
a Fehérvár gólszerzői: Szita (5.), Kóger (48.)