Hosszabbításban kikapott a bajnok FTC az Erste Ligában

A bajnok FTC-Telekom hosszabbítás után 2-1-re kikapott a vendég Gyergyótól a jégkorong Erste Liga vasárnapi első Tüskecsarnokbeli mérkőzésén.

A győztes gólt Tero Koskiranta ütötte egy tized másodperccel a maximális ötperces ráadás letelte előtt.

A paprikás hangulatú összecsapáson 94 perc kiállítást osztottak ki a játékvezetők.

A társbajnok Csíkszereda 5-2-re legyőzte a Vasast a jégkorong Erste Liga vasárnapi második Tüskecsarnokbeli mérkőzésén. Az eredeti kiírás alapján az erdélyi alakulat a MAC HKB Újbuda együttesével találkozott volna, azonban a fővárosiak betegség és sérülés miatt nem tudtak kiállni, így vállalta a Vasas a beugró szerepét.

Erste Liga, alapszakasz:
FTC-Telekom – Gyergyói Hoki Klub (romániai) 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-1), hosszabbítás után
Opten Vasas HC-Sport Club Csíkszereda (romániai) 2-5 (0-0, 0-2, 2-3)