Debrecenben szilárdította meg vezető pozícióját az FTC

A társbajnok, egyben listavezető FTC-Telekom 6-3-ra nyert az üldöző DEAC otthonában a jégkorong Erste Liga hétfői mérkőzésén, ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán.

Hamar mezőnyfölénybe kerültek a fővárosiak, és egy felesleges, támadóharmadban elkövetett debreceni szabálytalanságot Keaton Ellerby büntetett góllal. Még a szünet előtt egy kapu előtti kavarodásból is betalált az FTC.

A második harmad elején ugyan kicsit jobban játszott a DEAC, de ahogy ismét felpörgött a vendéggárda, nőtt a különbség előbb egy sakk-matt helyzetet, majd egy kontrát követően.

Az utolsó húsz perc ferencvárosi góllal indult, de innen a hazaiak erőre kaptak, és sorozatban háromszor betaláltak. A hajrában üres kapus góllal zárta le a meccset a Ferencváros, amely sorozatban nyolcadik győzelmét aratta, és ezzel már tíz pont az előnye a DEAC előtt.

10.  Dunaújvárosi Acélbikák      28  1   6   1  20 74-141  16
Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik a találkozó új időpontját.