Győzelmével bejutott az Erste Liga rájátszásába a Vasas

A Vasas 5-2-re győzött a Titánok győri otthonában a jégkorong Erste Liga szerdai játéknapján, és ezzel bejutott a rájátszásba.

Egyszerű volt a képlet: a Titánoknak alapjátékidőben kellett győzniük, hogy maradjon esélyük a rájátszásba jutásra.

Mégis a Vasas kezdett jobban, a 4. percben Révész Marcell maradt üresen veszélyes helyen, és nem hibázott. A Titánok kihagytak egy emberelőnyt, és ez megbosszulta magát, mert a szünet előtt 50 másodperccel Kováts Máté távolról volt eredményes.

A második harmadban nagy iramot diktált a fehérvári bázisú, ám hazai meccseit Győrben játszó gárda, és a 24. percben Császár Hunor közelről kotorta be a pakkot a védővel a nyakán. Emberhátrányban is a Titánok veszélyeztettek, előbb kapusavat lőttek, majd végül sikerült egyenlíteni is: Balogh Bence egy lecsorgót vágott a kapuba.

A záró húsz percben erősen nyomott a hazai csapat, ám a hajrában egy jó letámadás és korongszerzés után Révész egy szép centerezés után ismét betalált. A végén kettős emberelőnybe került a Titánok együttese, de minden helyzet kimaradt, Turbucz Martin pedig eldöntötte a továbbjutást. A dudaszó előtt Schmál Kristóf is üres kapus gólt lőtt, beállítva így az 5-2-es végeredményt.

A Vasasnak ez a harmadik szezonja az Erste Ligában, és most először jutott be a playoffba.

A két csapat két nap múlva ismét találkozik, de annak az összecsapásnak már nem lesz tétje.

Erste Liga, alapszakasz:
Titánok-Opten Vasas HC 2-5 (0-2, 2-0, 0-3)
Corona Brasov Wolves (romániai)-Gyergyói Hoki Klub (romániai) 4-3 (1-2, 2-1, 0-0, 1-0), hosszabbítás után