Sima dán és szétlövéses norvég győzelem a jégkorong-világbajnokságon

A dánok jó hajrával verték a fehéroroszokat, míg a norvégok szétlövéssel győzték le a házigazda letteket pénteken a rigai jégkorong-világbajnokság csoportkörében.

Az A csoport esti mérkőzésén a fehéroroszok 1-0-ra, majd a 45. perc végéig 2-1-re vezettek, de a záró harmad közepén bő hét perc alatt négy gólt lőttek a dánok, így a hajrára nem maradt izgalom. A B csoportban a házigazda lettek norvégok elleni, fordulatos mérkőzésén az 50. percre kialakult a 3-3-as eredmény, amely aztán a hosszabbításban sem változott. A döntés így a szétlövésre maradt, melyben a hatodik pár után 2-1-re a norvégok bizonyultak jobbnak.

A házigazda augusztusban, ugyancsak Rigában az olaszok és franciák társaságában a magyar válogatott ellenfele lesz az olimpiai selejtezőtornán. A két nyolcas csoportból a négy-négy legjobb jut a negyeddöntőbe.

Eredmények, csoportkör, 8. nap:
A csoport:
Dánia-Fehéroroszország 5-2 (1-1, 0-1, 4-0)
korábban:
Svédország – Nagy-Britannia 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)

Az állás: 1. Oroszország 9 pont/4 mérkőzés (15-7), 2. Svájc 9/4 (14-10), 3. Szlovákia 9/4 (11-12), 4. Dánia 8/5, 5. Svédország 6/5, 6. Csehország 5/4, 7. Fehéroroszország 4/5 (10-17), 8. Nagy-Britannia 4/5 (9-19)

B csoport:
Norvégia-Lettország 4-3 (1-2, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0), szétlövés után
korábban:
Kanada-Kazahsztán 4-2 (1-0, 1-1, 2-1)

Az állás: 1. Finnország 10/4, 2. Németország 9/4 (19-9), 3. Egyesült Államok 9/4 (13-5), 4. Lettország 8/5, 5. Kazahsztán 7/5, 6. Kanada 6/5, 7. Norvégia 5/5, 8. Olaszország 0

Borítókép: EPA/TOMS KALNINS