Ismét nyert az UTE az Erste Ligában – ezúttal a DEAC bánta

Az UTE 4–0-ra legyőzte a vendég DEAC gárdáját a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

A jó formában lévő UTE a hetedik győzelmét aratta a szezonban, sorozatban a negyediket. A DEAC hetedik fellépésén ötödször kapott ki, ezeken negyedszer maradt pont nélkül. Az FTC 2-1-re legyőzte a vendég DVTK Jegesmedvéket. Brassóban ugyanakkor a Gyergyó két harmad után 2-0-ra, a 47. perc elején még 3-1-re vezetett, de a házigazdák nagy hajrát nyitottak. Sorra lőtték a gólokat, és az 58. perc végén már náluk volt az előny (4-3). A végjáték viszont a vendégeknek sikerült jobban, akik 40 másodperc alatt fordítani tudtak.

A Dunaújvárosi Acélbikák megszerezte első pontjait a jégkorong Erste Ligában, miután 1-0-ra jobbnak bizonyult a vendég Titánoknál. A mérkőzés egyetlen találatát Németh Péter szerezte a 7. percben. A DAB-nak kilenc vereség után ez volt az első győzelme, a Titánok viszont továbbra is pont nélkül állnak, a székesfehérvári csapat kilencedik alkalommal maradt alul a bajnoki idényben.

A MAC HKB Újbuda 5-1-re nyert Győrben az Erste Liga vasárnapi játéknapjának zárómérkőzésén. Az esélytelenebb házigazdák a 48. percben még minimális hátrányban voltak (1-2), a hátralévő időben aztán nyolc és fél perc alatt háromszor volt eredményes a fővárosi alakulat, amely így továbbra is magabiztosan tartja pozícióját az élmezőnyben.