A csehek szétlövéssel kikaptak az osztrákoktól a hoki vb-n

A dán-olasz meccsen a skandinávok nyertek, de az olaszok góljának magyar kötődése is van, azt Alex Petan, a Fehérvár légiósa ütötte.

Nagy meglepetésre Ausztria jégkorong-válogatottja szétlövés után legyőzte a cseh csapatot a finnországi világbajnokság keddi, 3. fordulójában, a dánok pedig nagy csatában verték az olaszokat.

A divízió I/A osztályból felsorolt osztrák együttes – amely 37 másodperccel a vége előtt egyenlített extra mezőnyjátékossal – a rávezetésekben jobb volt, így két ponttal gazdagodott, a csehek csak eggyel. A csehekhez szerdán fog csatlakozni az NHL-rájátszásából kiesett bostoni David Pastrnak, a 2019/20-as idény gólkirálya, és csütörtökön várható David Kämpf, aki a Toronto Maple Leafsszel nem jutott tovább a keleti negyeddöntőből.

A dánok az olaszokat győzték le 2-1-re, a vesztes csapat egyetlen gólját Alex Petan, a Fehérvár légiósa ütötte, ezzel lett 1-1 a második harmad hajrájában. Az esélyesebb svájci és svéd válogatott győzött a finnországi jégkorong-világbajnokság keddi, 3. fordulójában.

3. forduló:
A csoport (Helsinki):
Svájc-Kazahsztán 3-2 (0-0, 2-0, 1-2)
Dánia-Olaszország 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)
Az állás: 1. Kanada 9 pont (16-5), 2. Svájc 9 (14-4), 2.  3. Dánia 6 (11-8), 4. Németország 6 (8-8), 5. Szlovákia 3 (6-9), 6. Franciaország 3 (6-8), 7. Olaszország 0 (4-13), 8. Kazahsztán 0 (4-14)
B csoport (Tampere):
Svédország – Nagy-Britannia 6-0 (5-0, 0-0, 1-0)
Ausztria-Csehország 2-1 (0-1, 0-0, 1-0, 0-0, 1-0) – szétlövés után
Az állás: 1. Svédország 9 (14-4), 2. Finnország 9 (11-2), 3. Egyesült Államok 5, 4. Csehország 4, 5. Ausztria 3 (5-7), 6. Lettország 3 (5-8), 7. Norvégia 2, 8. Nagy-Britannia 1

Borítókép: EPA/Mauri Ratilainen