Svájc kétgólos hátrányból verte a franciákat a jégkorong vb-n

A svájci, német, finn, svéd négyes már biztosan negyedöntős a tornán.

A svájci válogatott nehezen, a svéd viszont könnyedén nyert vasárnap a Finnországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörének hatodik fordulójában. Az A csoportban a franciák a 14. percre kétgólos előnyhöz jutottak, majd büntetőt rontottak a hibátlan svájciak ellen. Az esélyesebb svájci együttes a második harmad 25. másodpercében szépített, majd a 36. percre átvette a vezetést, kétgólos előnyre azonban csak az 52. percben tett szert.

Az A csoport fordulatos, délutáni mérkőzésén a németek az első harmadban kétszer egyenlítették ki minimális hátrányukat, majd a 26. percre kétgólos előnyre tettek szert. A kazahok viszont a 40. és a 41. percben is eredményesek voltak, így ezúttal ők egyenlítettek. Yasin Ehliz a 48. percben viszont ismét a németeket juttatta előnyhöz, az eredmény pedig azt követően már nem változott. A csoportkör utolsó fordulóját így nulla ponttal, az utolsó helyen várják a kazahok, akik az egypontos olaszokkal mérkőznek meg hétfőn, a találkozó tétje a bennmaradás.

A német válogatott vasárnap biztosította negyeddöntős részvételét, miután a csoportkör hatodik fordulójában 5-4-re legyőzte Kazahsztánt. A németek a Kanada elleni 5-3-as vereséggel mutatkoztak be a vb-n, azóta sorozatban az ötödik győzelmüket aratták.

A B csoportban a svédek nehezen lendültek játékba a norvégokkal szemben, a 28. percig még csak 1-0-ra vezettek, tíz perccel később viszont már ötgólos előnyben voltak. A csoportban a britek 2-0-ra, majd 3-1-re is vezettek, az esélyesebb lettek csak az 52. percben érték utol vasárnapi ellenfelüket, majd Andris Dzerins 54. percben lőtt gólja már fordítást, és végül győzelmet ért számukra. A lettek négy góljából három emberelőnyös szituációban született.

Eredmények, csoportkör, 6. forduló:
A csoport (Helsinki):
Svájc-Franciaország 5-2 (0-2, 3-0, 2-0)
Németország-Kazahsztán 5-4 (3-2, 1-1, 1-1)
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Svájc 18 pont/6 mérkőzés, 2. (és már negyeddöntős) Németország 15/6, 3. Kanada 12/5, 4. Dánia 9/5 (14-9), 5. Szlovákia 9/6 (16-18), 6. Franciaország 5/6, 7. Olaszország 1/6, 8. Kazahsztán 0/6
B csoport (Tampere):
Svédország-Norvégia 7-1 (1-0, 4-0, 2-1)
Lettország – Nagy-Britannia 4-3 (0-2, 2-1, 2-0)
Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Finnország 16 pont/6 mérkőzés, 2. (és már negyeddöntős) Svédország 15/6, 3. Csehország 10/5 (18-10), 4. Egyesült Államok 10/5 (14-9), 5. Lettország 8/6, 6. Norvégia 5/6, 7. Ausztria 4/6, 8. Nagy-Britannia 1/6

Borítókép: epa09967063 Switzerland's Andres Ambuehl (R) in action against France's Vincent Llorca during the IIHF Ice Hockey World Championship group A preliminary round match between Switzerland and France in Helsinki, Finland, 22 May 2022. EPA/PETER SCHNEIDER