×

A címvédő és az olimpiai bajnok játssza a hokivébé döntőjét

mti
A címvédő kanadai és a házigazda, olimpiai bajnok finn válogatott jutott be a jégkorong-világbajnokság döntőjébe.

A finnek az Egyesült Államokkal találkoztak a tamperei elődöntőben, a tengerentúli együttes már a 2. percben vezetést szerzett egy takarásból leadott lövéssel, a hazaiak az első szünet előtt egyenlítettek, majd a fordulást követően fordítottak. Az amerikaiak még egalizáltak, de gyorsan újabb finn gól esett. A záró játékrész elején 4-2 lett az állás, az 58. percben szép passzjáték végén szépített a rivális, de nem tudta hosszabbításra menteni az összecsapást.

A kanadaiak egygólos hátrányból nyertek 6-1-re a csehek ellen. A csehek eddig is remekeltek emberelőnyben, és a 8. percben most is ilyen körülmények között szereztek vezetést. Közvetlenül a szünet előtt azonban a rivális is betalált. A második harmadban jött a kanadai henger, 3 perc 19 másodperc alatt három gól született, ebből kettő létszámfölényben. A csehek a záró játékrészben újabb két gólt kaptak, közben pedig büntetőt rontottak.