DEAC- és DVTK-bravúr Székelyföldön a jégkorong Erste Ligában

A DEAC bravúros, 5-2-es győzelmet aratott az eddig százszázalékos Gyergyói HK otthonában, míg a DVTK hosszabbításban nyert a címvédő Csíkszereda vendégeként a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

A Szuperkupa-győztes DEAC – amely eddig nem győzött alapjátékidőben, a maximális három pontot érően – alaposan bekezdett a szezont négy magyarországi sikerrel kezdő, azaz első hazai összecsapásán pályára lépő Gyergyó otthonában, főleg kontrákból 4-1-re meglépett az első harmadban.

A folytatásban is jól állta a rohamokat a hajdúsági alakulat, és megérdemelten nyert. Brassóban érvényesült a papírforma: a helyi Corona diadalmaskodott a Dunaújváros felett.

Továbbra is veretlen a Budapest Jégkorong Akadémia, miután 5-1-re győzött Újpesten. A második harmad hajrájában két perc alatt három találat esett, a vendégek 2-1-re vezettek, majd a záró játékrész derekán újabb két, az 58. percben pedig még további egy góllal biztosították sikerüket.

A listavezető, magyar bajnoki címvédő FTC-Telekom 4-1-re legyőzte a sereghajtó Fehérvár Hoki Akadémiát. A fővárosiak a jövő héten a Kontinentális Kupában érdekeltek.

Eredmények
Gyergyói HK (romániai)-DEAC 2-5 (1-4, 1-0, 0-1)
SC Csíkszereda (romániai)-DVTK Jegesmedvék 3-4 (1-0, 0-1, 2-2, 0-1), hosszabbítás után
Corona Brasov (romániai)-Dunaújvárosi Acélbikák 5-1 (2-0, 2-0, 1-1)
Újpesti TE-Budapest JAHC 1-5 (0-0, 1-2, 0-3)
FTC-Telekom – FEHA19 4-1 (2-0, 2-0, 0-1)