Győzött a magyar bajnok és a listavezető a jégkorong Erste Ligában

A budapesti csapatok közül a magyar bajnoki címvédő FTC, valamint a listavezető BJA győzött, míg az UTE előnyről vereséget szenvedett Miskolcon a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

A DVTK Jegesmedvék remekül kezdtek az Újpest ellen, és az első harmad derekán ütött két góllal elléptek.

A vendégek rendezték soraikat, a 28. és 33. perc között háromszor betaláltak, aztán rossz csere miatt emberhátrányba kerültek, de nem változott az állás. A harmadik felvonásban rákapcsoltak a hazaiak, előbb kettős emberelőnybe kerültek, és Páterka Bence egyenlített a 49. percben, majd gyorsan jött a fordítás is, amikor kiegészült az UTE.

Ezt követően hat (!) másodperc múlva ismét Rajna Miklós kapujába került a korong, a vendégek időt kértek, de végül nem tudtak pontot szerezni, így maradtak az utolsó előtti helyen, míg riválisuk feljött a harmadikra.

A listavezető Budapest Jégkorong Akadémia otthonában az első játékrészben jól tartotta magát a Dunaújváros, ám a fordulás utáni tíz percben három hazai találat esett. A biztos előny elkényelmesítette a BJA-t, amely egy perc alatt két gólt kapott. Darren McCormick találata nyugtatólag hatott, majd a góllövőlistát vezető Eetu Elo végleg eldöntötte az összecsapást. Nagy Krisztián 42 másodperccel a vége előtt állította be a végeredményt.

Az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban kisebb meglepetésre a sereghajtó FEHA jutott előnyhöz, ám kevesebb mint tíz perc alatt 3-1 lett az FTC-nek, a zöld-fehérek később is irányították a játékot. Nagy Gergő 1 góllal és 2 gólpasszal zárt.

A címvédő SC Csíkszereda 4-2-re kikapott a vendég Gyergyói HK-tól.

A válogatott szünet utáni első játéknapon a GYHK az utolsó játékhét legjobbjának választott Vincze Péter révén a 66. másodpercben vezetést szerzett, a 4. percben pedig már 2-0 volt az állás. Sofron István szépített, és még az első harmadban az indulatok is elszabadultak, 31 perc kiállítást osztottak ki ebben a szakaszban.

A Szereda a fordulás után egyenlített, ám a Gyergyó ugyancsak emberelőnyben visszavette a vezetést, és a folytatásban már remekül védekezett, és egy üreskapus góllal lezárta az összecsapást, amivel megerősítette második helyét a tabellán.