A DEAC hátrányból fordított a sereghajtó ellen az Erste Ligában

A házigazda DEAC hátrányból fordítva 5-3-ra legyőzte a sereghajtó Fehérvári Hoki Akadémiát az Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Mindkét oldalon sok volt a sérült, alapemberek sora hiányzott. A 7. percben a DEAC emberelőnyben megszerezte a vezetést, Mihalik András lőtte be a korongot a kapu elé, és Oleg Szoszunov belenyúlt, így Tóth Balázs nem tudott védeni. Később váratlanul egyenlítettek a vendégek Szabó Péter révén.

A második harmad elején is elaludt a hazai védelem, Ugnius Cizas teljesen üresen maradt a kapu előtt, és higgadtan emelt Gönczi Lajos jobb válla felett a hálóba. Két emberhátrányt is kivédekezett a Debrecen, de lehetősége ekkor még nem volt egyenlíteni.

A záró játékrész DEAC-emberelőnnyel indult, majd amikor már kiegészült a FEHA, gólt kapott. A támadóharmadban elhozott korongbedobás után Mihalik passzolt Jan Dalecky elé, aki közelről nem hibázott. A 48. percben Jakub Izacky egyedül lekorcsolyázta a teljes fehérvári védelmet, és Tóth eszén is túljárva fordított. Hét és fél perccel a vége előtt Mihalik büntetőt hibázott, rávezetése végén mellé lőtte a korongot. Azonban 24 másodperc múlva mégis nőtt a különbség, Mark Szmirnov kapott jó passzt a kapu torkánál, és a pakkot Tóth mamutja felett emelte be.

A hajrában emberelőnyhöz jutott a Fehérvár, ebből 1:51 perccel a vége előtt Antons Trastasenkovs szépített. A meccset Izacky üres kapus gólja zárta le.

A játéknap másik meccsén az esélyesebbnek tartott DVTK Jegesmedvék csapata magabiztosan győzte le 8-3-ra vendégét, a Dunaújvárosi Acélbikákat. A hazaiak gyorsan kihasználták Dézsi Bence kiállítását, előbb Jan Blasko volt eredményes, majd – azonos létszámban – a 8. percben Páterka Bence is beköszönt. A 11. percben újabb emberelőnyös góllal már 3-1 volt a DVTK-nak. A Dunaújváros kapust cserélt, aztán a gárda hat másodperc alatt gólra váltotta Miskolczi Márk büntetését. Azonban 38 másodperc múlva visszaállt a háromgólos különbség a rutinos Szirányi Bence révén.

A második harmad elején ismét a válogatott védő villant, ekkor már 5-1 volt az állás. Szintén egy hátvéd, Varga Arnold faragott a hátrányból, de amikor Marosi Máté volt kiállítva, Páterka ismét betalált. A 32. percben a miskolciak védője, Wehrs Kevin végleges kiállítást kapott, mert veszélyesen hátulról, „vak oldalról” szabálytalankodott. Társa, Kiss Roland is elveszítette hidegvérét, ő megúszta háromszor kétperces kiállítással, a túloldalon pedig Varga ült ki a büntetőpadra.

A feszültség csak gyűlt, a 47. percben Pauls Svars és Galajda Zsombor verekedett össze. Később Lövei Dávid, majd emberelőnyben Valentin Razumniak sem hibázott, így idénycsúcsot jelentő nyolc ütött gólnál állt meg a DVTK. A hajrában még Dézsi szépített.

A két csapat szerdán Magyar Kupa-mérkőzésen találkozott, akkor a házigazda DAB 4-0-ra győzött, és ejtette ki riválisát.