A vártnál szorosabb meccset játszott Fehérváron az Erste Liga másodikja

A sereghajtó FEHA19 3-2-re kikapott a vendég Budapest JAHC ellen a Jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

A bajnokság második helyén álló fővárosi együttes a vártnál szorosabb összecsapáson győzte le a hét mérkőzés óta nyeretlen FEHA19-et, ugyanis több szabálytalanságot is elkövetett, amelyből emberhátrányba került.

A házigazdák a meccs elején megszerezték a vezetést, de Kangyal Balázs alakulata még a szünet előtt kiegyenlített, majd a középső játékrészben fordítani tudott.

Az utolsó harmadban tovább növelte előnyét a BJAHC, és ugyan a fehérváriak szépíteni tudtak, de már nem sikerült hosszabbításra menteniük a találkozót.

A magyar bajnok Ferencváros 2-1-re kikapott Brassóban, Dave MacQueen vezetőedző csapata így már hét mérkőzés óta veretlen a magyar bázisú jégkorongligában.

A címvédő SC Csíkszereda – amely már 4-0-ra is vezetett – hosszabbítás után 7-6-ra legyőzte a vendég Újpestet, míg a listavezető Gyergyói HK otthon nagy csatában verte 4-3-ra a DEAC-ot.

A Szereda a 13. percben már 4-0-ra vezetett, ekkor a válogatott Rajna Miklós helyett Monostori Tamás állt a kapuba. „Félidőre” 4-2-re feljött az UTE, és két harmad után 5-3 volt az állás. A záró felvonás derekán két gyors találattal egyenlítettek a vendégek, mi több, az 55. percben Kiss Patrik fordított. Lehozott kapus mellett másfél perccel a vége előtt 6-6 lett az állás, a hosszabbításban pedig David Stach egyéni akció végén eldöntötte a ráadás pont sorsát. Újpesti részről Kiss és az ukrán Olekszandr Pereszunko 4-4 ponttal zárt.

Gyergyóban a DEAC 2-1-re vezetett, de kicsivel túl a meccs felénél 1 perc 13 másodperc alatt már a hazaiaknál volt az előny, amelyet a harmadik harmad elején tudtak növelni. A Debrecen erejéből szépítésre futotta, de így pont nélkül maradt.

A DVTK Jegesmedvék csapata esélyeshez méltóan 6-1-re győzött az utolsó előtti, kilencedik helyen álló vendég Dunaújvárosi Acélbikák ellen. Ugyan a DAB a 6. percben emberelőnyben vezetést szerzett, erre a 13. percben húsz másodperc alatt két – ugyancsak létszámfölényes – találattal válaszolt a miskolci alakulat. A hazaiak a szünet előtt nyolc másodperccel 3-1-re módosították az állást. A góllövőlistát vezető Valentyin Razumnyak a fordulást követően mesterhármast jegyzett, és a pihenő előtt fél perccel ő készítette elő Szirányi Bence találatát.

Vlagyiszlav Kulesov zörgette meg a hálót a záró játékrészben, és csapata ezzel a biztos sikerrel visszaszerezte a harmadik helyet a tabellán a Brassótól.

FEHA19-BJA HC 2-3 (1-1, 0-1, 1-1)
Corona Brasov (romániai)- FTC-Telekom 2-1 (1-1, 1-0, 0-0)
Gyergyói HK (romániai)-DEAC 4-3 (1-1, 2-1, 1-1)
SC Csíkszereda (romániai)-UTE 7-6 (4-0, 1-3, 1-3, 1-0), hosszabbítás után
DVTK Jegesmedvék-Dunaújvárosi Acélbikák 6-1 (3-1, 2-0, 1-0)

10. FEHA19 29 3 1 2 23 61-138 13

Megjegyzés: a 36 fordulós alapszakasz legjobb hat csapata a negyeddöntőbe jut, míg a 7-10. helyezettek két párban az egyik együttes második sikeréig tartó párharcban döntenek a nyolc közé kerülésről.

Borítókép: Facebook / Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club