Menetrend

    Győrben is kikapott a japánoktól a férfi jégkorong-válogatott

    Győrben is kikapott a japánoktól a férfi jégkorong-válogatott

    MTI
    A három hét múlva kezdődő elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott „hazai kerete” emberhátrányban kapott két góllal 4-2-re alulmaradt a japán csapattal szemben Győrben.

    Majoross Gergely szövetségi kapitány erre a hétre kettéosztotta keretét, az egyik fele Svájcban lépett jégre – és kapott ki kétszer is 6-1-re -, a másik pedig pénteken Szombathelyen 4-3-as vereséget szenvedett a divízió I/A-tornára készülő Japántól.

    Ezúttal Győrben és teltház, közel 800 néző előtt csapott össze a magyar és a távolkeleti alakulat. Paprikás hangulat volt a jégen, így sok kiállítás tarkította az összecsapást. A 11. percben Papp Kristóf azonos létszámban szerzett vezetést, ám a rivális három percre rá válaszolt.

    A második harmadban fokozta az iramot Japán, ennek nyomán Jordan Kellerről lemaradtak a védők, a honosított csatár pedig nem hibázott. A meccs felénél Tornyai Gábor egyenlített, azonban Mihalik Gergő akadályozás miatt kiszabott büntetését góllal torolta meg a Szato Ju.

    A záró felvonásban Szathmáry Simon ült ki a büntetőpadra, ekkor pedig Hirano Jusiro volt eredményes. A hajrában még a kapus Nagy Kristóf lehozatalával próbálkozott felzárkózni a magyar válogatott, ám nem járt sikerrel.

    A szövetségi kapitány hamarosan keretet szűkít, és jövő héten már úgy folytatódik a vb-felkészülés.

    Az élvonalban fennállása során tavaly először bennmaradt magyar válogatott a világbajnokságon Zürichben május 16-án a finnekkel, másnap az osztrákokkal, 19-én a britekkel, 22-én a németekkel, 23-án a házigazda svájciakkal, 25-én a címvédő és olimpiai bajnok amerikaiakkal, valamint 26-án a lettekkel találkozik a csoportkörben. Az első négy helyezett jut a negyeddöntőbe, az utolsó kiesik és jövőre a divízió I/A-ban szerepel.

    Eredmény:
    Magyarország-Japán 2-4 (1-1, 1-2, 0-1)
    a magyarok gólszerzői: Papp (11.), Tornyai (31.)

    A válogatott további felkészülési programja:
    május 1., péntek:
    Norvégia-Magyarország, Koppenhága 14.00

    május 2., szombat:
    Dánia-Magyarország, Koppenhága 15.00

    május 7., csütörtök:
    Szlovénia-Magyarország, Bled 18.30

    május 13., szerda:
    Kanada-Magyarország, Neuchatel 19.00

    Borítókép: Magyar Jégkorong Szövetség

    További tartalmak