Menetrend

    Jégkorong-vb felkészülés: egygólos vereség a norvégoktól Dániában

    Jégkorong-vb felkészülés: egygólos vereség a norvégoktól Dániában

    MTI
    A magyar jégkorong-válogatott 2-1-re kikapott a norvég csapattól Koppenhágában a két hét múlva kezdődő elitvilágbajnokságra készülő csapatok mérkőzésén.

    Eredmény:
    Norvégia-Magyarország 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)
    a magyarok gólszerzője: Hári 


    Majoross Gergely szövetségi kapitány együttese a felkészülés során eddig hat mérkőzést játszott, ötször kikapott, és egy hosszabbításos győzelmet aratott.

    Most a szintén élvonalbeli norvégokkal találkozott, és a magyar szövetség közösségi oldalának beszámolója alapján az első két harmadot a skandináv, a záró felvonást a magyar együttes nyerte egy találattal, emellett mindkét csapat szerzett egy-egy meg nem adott gólt is.

    A magyarok szombaton Odensében a házigazda dánokkal találkoznak.

    A felkészülés további programja:
    szombat, 15.00 (Odense): Dánia
    csütörtök, 18.30 (Bled): Szlovénia
    május 13., szerda, 19.00 (Neuchatel): Kanada

    A magyarok világbajnoki menetrendje:
    május 16., szombat, 16.20: Finnország
    május 17., vasárnap, 16.20: Ausztria
    május 19., kedd, 20.20: Nagy-Britannia
    május 22., péntek, 16.20: Németország
    május 23., szombat, 16.20: Svájc
    május 25., hétfő, 16.20: egyesült Államok
    május 26., kedd, 12.20: Lettország

    Borítókép: Herning, 2025. május 10. Majoross Gergely szövetségi kapitány játékosaival a jégkorong-világbajnokság csoportkörmérkőzéseinek első fordulójában, a B csoportban játszott Németország-Magyarország mérkőzésen a dániai Herningben 2025. május 10-én. MTI/EPA/Ritzau/Henning Bagger

    További tartalmak