Kilenc éremmel nyitották a magyarok a korosztályos kajak-kenu vb-t

A magyar válogatott kilenc érmet, közte négy aranyat nyert pénteken a romániai Pitestiben zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon.
A Szellák Szabina, Rendessy Eszter, Kőhalmi Emese, Csikós Zsóka ifi K4-es vb-aranyat szerzett 500 méteren (Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség) A Szellák Szabina, Rendessy Eszter, Kőhalmi Emese, Csikós Zsóka ifi K4-es vb-aranyat szerzett 500 méteren (Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség)

Az első döntős napon a magyar szövetség tájékoztatása szerint 14 versenyszámban hirdettek végeredményt: aranyérmes lett a Szellák Szabina, Rendessy Eszter, Kőhalmi Emese, Csikós Zsóka egység ifi K-4 500 méteren, Redl András ifi K-1 1000 méteren, Zupkó Vanda ifi K-1 1000 méteren, valamint az U23-as korosztályban Koleszár Mátyás és Németh Viktor K-2 1000 méteren.

Ezüstérmet nyert 500 méteren Bragato Giada (U23 C-1) és a Kiss Blanka, Pupp Noémi, Sólyom Dóra, Katrinecz Rita egység (U23 K-4), 1000 méteren pedig Pupp Noémi (U23 K-1) és az Őry Zsombor, Erdélyi Tamás duó (ifi K-2) is ezüstérmes lett. Az U23-as férfi kajakosok 1000 méteres versenyében Varga Ádám bronzérmet szerzett.

Az 1000 méteres távon Adolf Balázs (U23 C-1) a negyedik, a Horváth Benedek, Besenyei Ádám páros (ifi C-2) a hetedik, a Fejes Dániel, Simon Sebestyén egység (U23 C-2) pedig a nyolcadik helyen zárt, míg Vass Zoltán (ifi C-1) a B döntőben második lett.

Szombat délelőtt a 200 m-es előfutamokat, délután pedig a 200 m-es döntőket, valamint az 500 m-es előfutamokat rendezik a romániai vb-n.