A nőknél Csipes, a férfiaknál Hajdu emelkedik ki a mezőnyből a kajak-kenu ob-n

mti
Csipes Tamara a hetedik, Hajdu Jonatán pedig az ötödik aranyát nyerte szerdán délelőtt a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokságon, amely a korábbi tesztviadalok után az idei első hivatalos megméretése a sportág képviselőinek. A ob utolsó napjának első felében a 200 méteres versenyek szerepeltek a programban.

Az olimpiai bajnok kajakos, Csipes százszázalékos teljesítménnyel, hat elsőséggel a háta mögött érkezett az utolsó naphoz, és bár a legrövidebb távon egyesben lemaradt a dobogóról, párosban második lett, négyesben pedig ismét bajnokként zárt.

K-1-ben két újpesti versenyző, Lucz Anna, illetve Tótka Sándor diadalmaskodott, míg C-1-ben Hajdu Jonatán volt a leggyorsabb. A Dunaferr kenusa később párosban és négyesben is nyert, így már öt aranynál tart az az idei ob-n. Lucz is duplázott, miután Kiss Blankával a kettesek versenyében is a legjobbnak bizonyult.

A női kenusoknál egyesben Devecseriné Takács Kincső győzött 200-on, míg párosban a Balla, Takács kettős nyert – a két győri sportoló egyformán három bajnoki címnél jár. Férfi K-2-ben a magyar bajnokságra „szétült” a kétszeres világbajnok Balaska Márk, Birkás Balázs páros, de mindketten dobogóra állhattak: a győztes Balaska lett, aki Csizmadia Kolossal versenyzett, Birkás pedig Nádas Bence partnereként lett második.

Idén a szeptemberi, szegedi világkupa lesz az egyetlen nemzetközi verseny gyorsasági kajak-kenuban. Erre az eseményre a tavalyi, ugyancsak szegedi világbajnokság, a 2020-as edzésversenyek, és a magyar bajnokságon elért eredmények alapján hirdet csapatot Hüttner Csaba szövetségi kapitány. A vk-n minden számban két egység állhat majd rajthoz nemzetenként.

A szolnoki ob szerdai zárónapjának délutánján további nyolc számban avatnak bajnokot.