×

Három magyar kajakarany a Maty-éri vk-n

A magyar versenyzők három arany-, két ezüst- és két bronzérmet szereztek a szegedi kajak-kenu világkupa szombati döntőiben.

A győzelmeket Lucz Anna (K-1 200 m):


Rendessy Eszter (K-1 1000 m):


és Kopasz Bálint (K-1 500 m) szállította:


Kopasz világbajnoki címvédőként 1000 méteren ezúttal második lett, megelőzve honfitársát, Varga Ádámot:


A másik ezüstérem pedig Csizmadia Kolos (K-1 200 m) nevéhez fűződött:


Birkás Balázs harmadikként ért célba K-1 500 méteren.

A szombat délelőtti para finálék során egy hazai éremnek tapsolhatott a szép számú közönség: Molnárné Tóth Julianna második lett a VL2-es kategóriában, 500 méteren.

A gyorsasági és a para szakágban idén ez az egyetlen felnőtt nemzetközi verseny, 33 ország több mint 400 sportolója vesz részt rajta. A viadal vasárnapig tart a Maty-éren.

eredmények:
férfiak:
K-1 200 m (olimpiai szám):
1. Andrea Domenico Di Liberto (olasz) 34.80 mp
2. Csizmadia Kolos 34.98
3. Marko Dragosavljevic (szerb) 35.11
...10. (a B döntőben 1.) Apagyi Levente

K-1 500 m:
1. Kopasz Bálint 1:36.47
2. Fernando Pimenta (portugál) 1:38.56
3. Birkás Balázs 1:38.77

K-1 1000 m (olimpiai szám):
1. Pimenta 3:26.48
2. Kopasz 3:26.73
3. Varga Ádám 3:29.10

K-2 500 m:
1. Albert Marti, Roi Rodriguez (spanyol) 1:29.60
2. Pelayo Roza, Pedro Vazquez Llenin (spanyol) 1:29.77
3. Giulio Bernocchi, Luca Boscolo Meneguolo (olasz) 1:29.84
4. Balogh Gergely, Szendy Maximilián 1:29.89
...8. Noé Bálint, Koleszár Mátyás 1:30.96

C-1 1000 m (olimpiai szám):
1. Szergej Tarnovszki (moldovai) 3:51.33 p
2. Carlo Tacchini (olasz) 3:51.74
3. Adrien Bart (francia) 3:51.90
...9. Kiss Balázs 3:59.18
...12. (a B döntőben 3.) Bodonyi András

C-2 500 m:
1. Nicolae Craciun, Daniele Santini (olasz) 1:38.90
2. Catalin Chirila, Victor Mihalachi (román) 1:40.72
3. Dmitro Iancsuk, Taras Miscsuk (ukrán) 1:40.79
A Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kettős beborult a vízbe, és nem ért célba a fináléban. A Zombori Dominik, Szőke Attila duó kiesett a középfutam után.

nők:
K-1 200 m (olimpiai szám):
1. Lucz Anna 40.99 mp
2. Moa Wikberg (svéd) 41.03
3. Joana Vasconcelos (portugál) 41.20
...5. Kiss Blanka 41.35

K-1 1000 m:
1. Rendessy Eszter 3:58.91
2. Carola Schmidt (német) 4:00.10
3. Maria Virik (norvég) 4:00.85
...5. Csikós Zsóka 4:05.36

K-2 500 m (olimpiai szám):
1. Hermien Peters, Lize Broekx (belga) 1:41.60
2. Jelena Anjusina, Kira Sztepanova (orosz) 1:42.27
3. Kristina Kovnir, Anasztaszja Dolgova (orosz) 1:43.05
...5. Kőhalmi Emese, Bodonyi Dóra 1:43.39
...7. Szellák Szabina, Zupkó Vanda 1:43.78

C-1 200 m (olimpiai szám):
1. Nevin Harrison (amerikai) 45.77
2. Ludmilla Luzan (ukrán) 45.79
3. Maria Mailliard (chilei) 47.05
...15.(a B döntőben 6.) Gönczöl Laura
16. (a B döntőben 7.) Opavszky Réka

C-1 500 m:
1. Luzan 2:05.29 p
2. Stefanica Ursu (román) 2:08.98
3. Maria Corbera (spanyol) 2:09.52
...7. Kisbán Zsófia 2:13.08
8. Bragato Giada 2:13.26