Két arannyal zártunk a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság első döntős napján

m4sport.hu | Kun Dániel
A koppenhágai kajak-kenu világbajnokságon Gazsó Dóra Alida K-1 1000 méteren, Kozák Danuta és Csipes Tamara párosa K-2 500 méteren nyerte meg a legfényesebb medált, tizenkettőből hét döntőben a legjobb háromban végeztünk. 2 arannyal, 3 ezüsttel és 2 bronzzal zártuk a napot.

A nap első fináléjában a Kiss Blanka és Lucz Anna K-2 200 méteren szoros csatában ezüstérmet szerzett, két századdal megelőzve a harmadik helyezett lengyel párost.

Utána Balla Virág és Takács Kincső a negyedik helyen ért célba C-2 500 méteren a kubaiak után. Végig a harmadik, negyedik helyen haladtak a mieink, a végén azonban a kubai páros jobban rúgta be a hajót és hét századdal előzte meg párosunkat.

Kopasz Bálint toronymagas esélyesként indult K-1 1000 méteren. A tokiói olimpia bajnoka nagy hajrával közelebb került a portugál Fernando Pimentához, de utolérnie már nem sikerült, így a második helyen futott be a királyi táv végén.

Kopasznak így nem jött össze a nagy hármas: az Európa-bajnoki és olimpiai arany után a világbajnokságon „csak” ezüstérmet akasztanak a nyakába.

Az olimpiai döntőről csupán századokkal lemaradó Adolf Balázs C-1 1000 méteren bravúros kenuzással a harmadik helyen csapott a célba.

Gazsó Dóra Alida K-1 1000 méteren a táv első felében nagy előnyre tett szert, amit egészen a végéig meg tudott tartani, így majd három hajóval diadalmaskodott.

Az olimpiai programból kikerülő K-1 200 méteren Lucz Anna a páros után egyesben is döntőben szállt vízbe. A dán Emma Jörgensen kiemelkedett a mezőnyből, 22 éves kajakosunk szenzációs hajrával a második helyet szerezte meg a legrövidebb versenytávon.

C-1 500 méteren Kiss Ágnesért szoríthattunk. A mindössze 16 éves Kiss nyolcadik helyen zárta pályafutása első világbajnoki döntőjét.

Noé Bálint és Kulifai Tamás K-2 1000 méteren az utolsó 200 méteren együtt haladt dán, svéd, német hármassal, végül a harmadik helyen zárt.

A Slihoczki Ádám és Kocsis Ádám kettős C-2 1000 méteren a hetedik helyen ért célba.

Kozák Danuta és Csipes Tamara ellentmondást nem tűrő versenyzéssel nyerte meg a K-2 500 métert. A fehéroroszok a végén megszorongatta a mieinket, de a lányok rátettek egy lapáttal és 18 századdal az első helyen végeztek.

A végére a férfi négyesek maradtak. A Kollár Kristóf, Zombori Dominik, Korisánszky Dávid, Hodován Dávid összeállítású kenus egység jól kezdett, az első 200 méteren a mezőny elejével tartott, végül a hetedik helyen szelte át a célvonalat C-4 500 méteren.

Kajaknégyesünk– Nádas Bence, Kopasz Bálint, Csizmadia Kolos, Gál Péter – nem a legjobban lőtt ki a rajtnál és már nem is tudott felzárkózni, a kilencedik, utolsó helyen ért célba 500 méteren.

Délután, a kajak egyesek 500 méteres versenyében érdekelt Gál Péter és a kajakos vegyes páros bejutott a döntőbe a koppenhágai kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján, az ugyancsak 500-on érdekelt kenus Kiss Balázs ugyanakkor kiesett a középfutamban.

Az utolsó előtti nap délutáni programjában mindössze két olyan középdöntő szerepelt, amelyben magyar hajó is vízre szállt. Férfi K-1 és C-1 500 méteren is az első három hely ért finálét, de ameddig a szolnoki Gálnak sikerült elcsípnie a harmadik pozíciót, addig a dunaújvárosi Kiss negyedik helyével lemaradt a döntőről.

Most rendezték a kajak vegyes párosok előcsatározásait is: a délelőtt két ezüstérmet is begyűjtő Lucz Anna és Csizmadia Kolos kettőse megnyerte előfutamát, így a középfutamban már nem is kellett rajthoz állnia.

Mindez azt is jelenti, hogy a vasárnapi zárónapon sorra kerülő 16 döntőből 15-ben lesz magyar hajó.