Csipes Tamara párosban is nyert egy aranyat a szolnoki kajak-kenu válogatón

A Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara honvédos duó nyerte a K-2 500 métert vasárnap a női kajak szakág idei első válogatóversenyén, Szolnokon.

A május eleji szegedi tájékoztató és az ugyancsak a Maty-éri pályán rendezett múlt hétvégi világkupa elsősorban erőfelmérő volt a női kajakosok számára, a mostani viadal viszont már tétre megy.

A párosverseny két délelőtti előfutamából a Fojt Sára, Pupp Noémi, illetve a Gazsó, Csipes kettős került be a két legjobb idővel a délutáni döntőbe, amelyben ott volt a tájékoztatón győztes Hadvina Dóra, Rendessy Eszter, illetve a Kiss Blanka, Lucz Anna egység is.

Csipes szombaton egyesben is a legjobbnak bizonyult, és hamar kiderült, hogy most sem adja alább. Kettősük magabiztos volt a rajttól kezdve, a célba pedig körülbelül egy hajóhossz előnnyel érkezett. A második helyet Fojt és Pupp, a harmadikat Hadvina és Rendessy szerezte meg.

Az olimpiai programban már nem szereplő K-1 200 métert a világbajnoki ezüstérmes Lucz Anna nyerte a Holt-Tiszán újpesti klub- és párostársa, Kiss Blanka előtt.

A második válogatót június közepén rendezik Szegeden.