Musorujsag
Élő Eredmények

Kopasz Bálint egyesben is nyert 1000 méteren a kajak-kenu ob-n

Kopasz Bálint egyesben is nyert 1000 méteren a kajak-kenu ob-n

MTI
Az egy nappal korábban aratott 500-as győzelme után pénteken 1000 méter egyesben sem talált legyőzőre Kopasz Bálint a Szegeden zajló kajak-kenu országos bajnokságon.

 

A viadal második versenynapján az egy kilométeres futamok voltak fókuszban, összesen 11 döntőt rendeztek, ezek közül kettőt olimpiai számban.

A győriek olimpiai, világ- és Európa-bajnoka, Kopasz óriási fölénnyel utasította maga mögé a riválisait, igaz, az augusztusi  világbajnokságra készülő nagy hazai ellenfél, Varga Ádám nem volt ott a mezőnyben. A másik pénteki ötkarikás számot, a kenu egyesek versenyét a tokiói olimpikon Fejes Dániel nyerte, aki csütörtökön ugyancsak első lett 500-on is.

A nőknél az UTE világ- és Európa-bajnok kajakosa, Lucz Anna a negyedik aranyérmét szerezte, a nyitónapon begyűjtött három elsőség után pénteken Kiss Blankával a számukra kissé idegen 1000 méteres távon is a legjobbnak bizonyultak. Egyesben az esélyes Kőhalmi Emese győzött, míg a kenusoknál Bragato Giada egyesben és Nagy Biankával párosban is a leggyorsabb volt, így már három győzelemnél tart az ob-n.

A négyesek küzdelmei a kajakosoknál a győriek férfi, illetve az MTK női egységének sikerét hozták, a férfi kenusoknál pedig a házigazda szegediek hajója ért elsőként a célba.

A felnőtt ob szombatig tart a Maty-éri pályán.

Eredmények
Doktor24 ob, 1000 m
férfiak
K-1 (olimpiai szám)
1. Kopasz Bálint (Graboplast Győri VSE) 3:38.989 p
2. Béke Kornél (KSI SE) 3:45.886
3. Erdőssy Csaba (Graboplast Győri VSE) 3:46.882
K-2
1. Aradi Álmos Balázs, Mitring Olivér Gábor (Graboplast Győri VSE) 3:30.202 p
2. Panyik Zsombor, Kulifai Tamás (MTK) és
Reisz Benedek, Halmy Lőrinc (UTE) 3:35.681
K-4
1. Aradi Álmos Balázs, Mitring Olivér Gábor, Kolozsvári Brúnó, Erdőssy Csaba (Graboplast Győri VSE) 3:10.138 p
2. Őry Zsombor Erős, Borhi Mihály Miklós, Nyerges Áron, Tomatás Péter (Lágymányosi Spari Vízisport, TFSE) 3:10.178
3. Tamási Zsombor Ákos, Szendy Maximilián, Kulifai Tamás, Kós Benedek Tibor (MTK) 3:11.656
C-1 (olimpiai szám)
1. Fejes Dániel (Budapesti Honvéd SE) 4:17.996 p
2. Laczó Dániel (SZVTSZ Vízisport Szakosztály) 4:26.410
3. Uhrin Dávid (Merkapt-Mekler László SE) 4:26.485
C-2
1. Slihoczki Ádám, Hajdu Jonatán (DKSE Dunaújváros) 4:01.085 p
2. Sáfrán Mátyás, Bakó Tamás (KSI SE) 4:04.742
3. Rumi Gergő, Nagy Zakariás (Graboplast Győri VSE) 4:05.149
C-4
1. Molnár Csanád, Csanki Imre Mihály, Szilágyi Balázs, Gyányi Levente (MVM Szegedi VSE) 3:48.735 p
2. Sáfrán Mátyás, Zsidai Máté, Bakó Tamás, Vörös Balázs (KSI SE, Bajai Spartacus VSC) 3:53.231
3. Simon Sebestyén, Ignácz Richárd Valton, Nagy Levente, Vass Zoltán (Lágymányosi Spari Vízisport) 3:56.671
nők
K-1
1. Kőhalmi Emese (Kovács Katalin Akadémia) 4:21.156 p
2. Bársony Ottilia Eszter (Lágymányosi Spari Vízisport) 4:23.292
3. Decsi Dorina (Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 4:28.238
K-2
1. Kiss Blanka, Lucz Anna (UTE) 4:07.663 p
2. Kmetyó Klaudia, Józsa Hanna (UTE) 4:08.531
3. Bársony Ottilia Eszter, Sinkó Panna Krisztina (Lágymányosi Spari Vízisport) 4:10.585
K-4
1. Szulovszky Csenge, Szulovszky Petra, Gábor Netta, Szendy Lilla Katalin (MTK) 3:40.787 p
2. Csengeri Evelin, Dékány Lili, Kulcsár Csenge Emese, Sinkó Panna Krisztina (City-Gas Tiszafüred SE, Lágymányosi Spari Vízisport) 3:41.890
3. Fodor Napsugár, Ujfalvi Laura Izabella, Dráviczki Dóra, Pető Adél (Kovács Katalin Akadémia) 3:42.090
C-1
1. Bragato Giada (Tiszaújvárosi KKSE) 4:52.658 p
2. Zagyvai Borka (Váci Karakán) 4:54.262
3. Balla Virág (Ferencváros) 4:59.426
C-2
1. Bragato Giada, Nagy Bianka (Tiszaújváros, MVM Szegedi VSE) 4:31.191 p
2. Hegedűs Karolina Dóra, Szemán Linett (Váci Karakán) 4:41.502
3. Molnár Rebeka, Fehér Anna (Ferencváros) 4:47.884

 

Borítókép: Poznan, 2023. május 26. Kopasz Bálint a kajak-kenu világkupa férfi kajak egyes 1000 méteres elõfutamában Poznanban 2023. május 26-án. MTI/EPA/PAP/Jakub Kaczmarczyk

További tartalmak