Fiatalként még nem készült olimpiai bajnoknak, amint viszont felismerte tehetségét, erejét, megalkuvást nem ismerve dolgozott és hajtott, hogy a csúcsra érjen. Erről tanúskodik egy 22 évesen adott interjúja is, amit felelevenítünk a műsorban. Egy gazdag pályafutás meghatározó pillanatait felidézve ismerhetjük meg a sikerek mögött álló személyiséget. Kőbán az akaraterejéről, megpróbáltatásairól, az őt ért egykori kritikákról is őszintén vall.
Életében központi szerepet tölt be a tudatosság, amivel nem csak pályafutása alatt, hanem annak befejeztével is éli mindennapjait. Betekintést nyerhetünk, miként dogozott a mindennapokban, Fábiánné Rozsnyói Katalinnak miért volt korát meghaladó edzésmódszere. 1990 óta vegetáriánusként él Kőbán, aki az egyéniben elért nagy sikereit is részben ehhez köti, mondván az életmódváltással sokat változott a teste és a pszichés állapota is.
„Ahogy elhagytam a húst, elmaradtak a betegségeim. Onnantól tudtam sokkal többet edzeni, nem voltam már beteg, nem kaptam a világbajnokság előtt 2 nappal torokgyulladást. Ahogy ezek megszűntek, felcsillant a szemem. Ennek köszönhetően, hogy többet tudtam edzeni, tisztább volt a szervezetem, elkezdett a teljesítményem meredeken felfelé ívelni.”
Kőbán azt is kifejti, a felmenői, szülei révén milyen gének öröklődtek benne, milyen nehézségeket, traumákat kellett önmagában leküzdenie ahhoz, hogy sikeres és boldog ember lehessen.
„Döntsd el, hogy mit szeretnél, és azt csináld végig. Nincs félbehagyott munka, mert különben örök életre ott marad, a mi lett volna, ha…Az a legrosszabb mondat, és a sportban nincs ilyen. Én megtettem mindent annak érdekében, hogy jó legyen a karrierem, de még akkor sem volt biztos, hogy megkapom azt.”
Az elmúlt években foglalkozott állattartással, edzősködéssel és sok minden mással is, célja manapság a tudás átadás, a példamutatás az élet különböző területein is. Egyúttal többet foglalkozik azzal, amivel korábban sosem tudott: a pihenéssel.













