Bűnben fogant, aztán a nyári fesztivált áttették a sivatagi télbe, de nem hogy forralt bor, a Katari közlöny csütörtök éjféli bejegyzéséből kiderült, sör sincs. Ki kér majd ezért bocsánatot 3000 éven át? Bizonyára nem Infantino úr, helyi lakos, a FIFA Minarik Edéje, a sportmosodás, aki, ha kell, hát maga lesz egy csapat, homoszexuálisostúl, bevándorló munkavállalóstul. (Csak a rendezők meg ne hallják ezt.) De hiába vezette a megnyitót Miss Daisy sofőrje, Katar és vébérendezése kapcsán már az első sípszó előtt eldöntetett, sajnos a szó szoros értelmében halott ügy.
A rosszakat el kell ítélni, a bűnösök szenvedjenek
Pusztuljon minden, mi katari – közfelkiáltott a köz(össégi média) rögtönítélő bírósága, de nem minden csalás, ami Katarnak kedvez, mert még a katari bankrabló sem feltétlen lopott maszkban fúrja a kasszát, azaz a fura les is les (előre jelezték), ráadásul ez ecuadori les volt.
A hathónapos felkészülés alatt ezt a lesreállítási trükköt gyakorolhatták kifulladásig, mert ahogy az ocsmányságaikat látva kijelenthető, a vébének nem Katarban a helye, úgy Katar válogatottjának sincs helye a vébén. Első házigazdaként startolt vereséggel, kaput sem talált, és hogy is tette volna? A tizenhatoson belül is csak kétszer járt, először az első félidő hosszabbításában.

A vendégek egyébként sem ígértek hazai gólörömöt, zsinórban a hetedik meccsüket zárták kapott gól nélkül. De hogy ne az ötödik 0-0 kerekedjen ebből, arról az elrontott nagy visszaszámlálásban időzavarban tántorgó (ha már mindenki mást eltérítettek ezzel a téli bohóckodással) katariakon kívül, az elvett góljára fél órán belül kettőt vágó Enner Valencia gondoskodott.
Csend a(z)űrben
Ezt követően a meccset elnyelte a Jhegson Méndez névre keresztelt fekete lyuk.

Az ecuadori Galaschek Péter nem tágított a kezdőkör vonzásából, csakhogy a Vasas-legenda antitéziseként működött, nem osztotta a zsugákat, hanem magába szippantotta. Nem csinálta a focit, inkább beszüntette. Közel makulátlanul passzolgatott, de kvázi bemelegítő gyakorlatként ugyanonnan ugyanoda, mert a közeli katari szemlélődés nem emelte a pulzusát.

Miután a futballistenük (Valenciáé az elmúlt öt ecuadori vébétalálat, ebből három a legutóbbi szereplésükhöz kötődik, és mindössze tíz lövésből hatékonykodta össze kvintettjét) látá, hogy ez – nekik – jó, a korábban kapott csomagokkal a lábában cseréltette le magát és nem pediglen amiatt, mint egykoron, hogy megússza a letartóztatását.
De Ripley. Enner Valencia salió en camilla, casi lo arrestan y lo llevaron con prisa a la ambulancia y así salió del estadio. Que cosas. pic.twitter.com/I7VnAWYLC3
— Andrés Muñoz Araneda (@andresmunoza) October 6, 2016
Mondjuk a katari rendőrtevék elől aligha lenne menekvés, hiszen még a csapatukról sem rejtették homok alá a véleményüket.
Got past the camels (and camel dropping) and now watching opening ceremony. Know it’s customary to make fun of these, but this is actually pretty good IMO pic.twitter.com/l90XBhu3CT
— Gabriele Marcotti (@Marcotti) November 20, 2022
A hazai szurkolók:

Nem! Nem a műizlandi, bérelt libanoniak (ők↑)! Az érdektelenségükkel tüntető hidzsábos sejkek (ők↓)
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
hűlt helyén, a szünet után kiürülő stadionban még hangosabban visszhangozhatott az ecuadoriak sörkövetelése. Dzsudzsák Balázs az arab és a magyar lelátók világa közti különbségről is beszélhetett volna, de a görögkeretbe foglalt 109-et győzelemmel búcsúztató válogatottsági rekorderünk napját sem a vébényitány tette emlékezetessé. Katarban meg majd kitöltik a dühüket azokon, akik szivárványos csékászalagra vetemednének.
Hétfőn indul a nagyüzem, 14 órától Anglia Iránnal, 17-től Hollandia Szenegállal, 20 órától az USA Walesszel játszik. Aki lemaradna, kedden is igyekszünk kivetíteni, miről..