logo, social, vissza gomb

text logo

search

Itt az újabb meglepetés: marokkói győzelem a belgák ellen

A marokkóiak egy szabadrúgás és egy nagyszerű kontra után is betaláltak az enerváltan játszó belgáknak.

Marokkó meglepetésre legyőzte Belgiumot vasárnap a katari labdarúgó-világbajnokságon az F csoport második fordulójában.

F csoport, 2. forduló:
Belgium-Marokkó 0-2 (0-0)
Doha, al-Tumama Stadion, 43 738 néző, v.: Cesar Arturo Ramos (mexikói)
gólszerzők: Szabiri (73.), Abuhlal (92.)

Kezdőcsapatok
Hamarosan megjelennek a mérkőzésre vonatkozó információk.

II. félidő:
73. perc: Szabiri végzett el szabadrúgást a bal oldalon, a rövid sarok felé tekert, Courtois előtt félrehajolt egy marokkói, és a kapus mellett a labda végül a hálóban kötött ki (0-1).
92. perc: Zijecs cselezte be magát a 16-oson belülre, és középre gurításából a rövid oldalon érkező Abuhlal hét méterről a bal felső sarokba lőtt (0-2).

A találkozó elejétől fogva a második győzelmükre hajtó belgák diktálták a tempót, a vb-t döntetlennel kezdő marokkóiak – akiknél az elsőszámú kapus, Jásszina Bono a himnusz közben rosszul lett, és nem vállalta a játékot – erejéből csak egy-egy veszélytelen ellentámadásra futotta. Komoly helyzetet eleinte az európai gárda sem tudott kidolgozni, és csak a 19. percben találta el először a kaput, majd fokozatosan magukra találtak a marokkóiak, és egyre többet birtokolták a labdát. A félidő slusszpoénja Zijecs gólja lehetett volna, de azt videózás után – les miatt – érvénytelenítette a játékvezető.

Térfélcsere után mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a kezdővé előlépett Munir Mohamedi több nagy védést is bemutatott. Marokkó némi meglepetésre, részben Thibaut Courtois hibájából vezetéshez jutott, így Roberto Martínez kapitány még a combsérüléséből lábadozó Romelu Lukakut is becserélte. Belgium mindent egy lapra feltéve rohamozott, de a támadásokból hiányzott az átütőerő, a hajrában pedig Abuhlal bebiztosította a marokkói diadalt, így a favoritok közé sorolt európai együttes 1994 óta először kapott ki vb-csoportkörben.