A mérkőzés teljes összefoglalója
Nem mondhatni, hogy nagy iramban kezdték volna a csapatok a mérkőzést, az első negyed órában kapura lövést sem láthattunk, s tulajdonképpen ha egy 17. percben történt szituációt nem néztek volna vissza, minden bizonnyal sokkal tovább tartott volna a „helyzetínség”: Sergio Rochet mozdulatát viszont ellenőrizte a VAR, majd a játékvezető is, aki úgy látta, az uruguayiak kapusa elsodorta a saját ötösénél Mohammed Kudus lábát, így a büntetőpontra mutatott.
A labda mögé Andre Ayew állt oda, ám úgy tűnik, Ghána el van átkozva, ami az Uruguay elleni tizenegyeseket illeti – az al-Szadd játékosa már a nekifutásnál megtorpant s totojázott egy sort, végül aztán nagyon gyenge kísérletet eresztett meg laposan a bal alsó felé, csak épp pechére Rochet érezte az irányt, így könnyedén kipaskolta a labdát.
Két perccel később már Darwin Núnez került helyzetbe, tíz méterről gyönyörűen el is pöccintette a kapus mellett a labdát, ám Mohammed Salisu visszaért, és a gólvonalról tudott tisztázni.
A 26. percben aztán már nem volt menekvés, Luis Suárez kapott labdát a ghánai tizenhatoson belül, egy védőt kicselezett, majd a bal alsót vette célba – Lawrence Ati-Zigi kapus bravúrral védett, de a kipattanót Giorgian de Arrascaeta közvetlen közelről bepofozta.
Ebben a pillanatban az előny azt jelentette Suárezéknek, hogy Portugália mögött ők a csoportmásodikok, tehát bejutnak a nyolcaddöntőbe.
Öt perccel később jött a következő: egy gyönyörű támadás végén Suárez emelt De Arrascaeta elé, aki kilenc méterről kapásből a bal alsóba bombázott, megszerezve ezzel önmaga és Uruguay második gólját az egész világbajnokságon, Diego Alonso csapata ugyanis korábban sem Dél-Korea, sem Portugália ellen nem tudott betalálni.
Érdekesség, hogy a 28 éves Giorgian de Arrascaeta eddigi pályafutása során még egyáltalán nem játszott Európában, 2015 óta a brazil élvonalban tengődik.
A második félidőben mindkét együttesnek megvoltak a lehetőségei, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott – a 84. percben viszont a ghánaiak mellett az uruguayiak továbbjutásról szőtt álmai is szertefoszlottak, Suárezék ekkor tudták meg, hogy a másik találkozó hosszabbításában Dél-Korea megszerezte második gólját is, ami már azt jelentette, ezen a meccsen mindkét válogatott kiesik.
A 89. percben, majd a ráadásban többször is Ati-Ziginek kellett védenie, de az óriási uruguayi nyomás ellenére is maradt a 2–0, amivel a csoportot Portugália nyerte meg hat ponttal, Dél-Korea ment tovább másodikként négy ponttal, s hiába van uruguaynak is ugyanennyi, az ázsiaiak a több szerzett góljuk miatt előzik a dél-amerikaiakat.
H csoport, 3. (utolsó) forduló
Ghána-Uruguay 0-2 (0-2)
al-Vakra, al-Dzsanub Stadion, 43 443 néző, v.: Daniel Siebert (német)
gólszerző: de Arrascaeta (26., 32.)
sárga lap: Sulemana (86.), Seidu (99.), illetve Núnez (20.), Suárez (60.), Coates (87.), Gimenez (100.), Cavani (100.)
Ghána:
Lawrence Ati-Zigi – Alidu Seidu, Daniel Amartey, Mohammed Salisu, Baba Rahman – Thomas Partey, Salis Abdul Samed (Daniel-Kofi Kyereh, 72.) – Mohammed Kudus (Abdul Fatawu Issahaku, 98.), André Ayew (Osman Bukari, a szünetben), Jordan Ayew (Kamaldeen Sulemana, a szünetben) – Inaki Williams (Antoine Semenyo, 72.)
Uruguay:
Sergio Rochet – Guillermo Varela, José Gimenez, Sebastián Coates, Mathías Olivera – Giorgian de Arrascaeta (Maxi Gómez, 80.), Rodrigo Bentancur (Matías Vecino, 34.), Federico Valverde – Facundo Pellistri (Nicolás de la Cruz, 66.), Luis Suárez (Edinson Cavani, 66.), Darwin Núnez (Agustín Canobbio, 80.)