search

logo, social, vissza gomb

text logo

search

Élő Eredmények

Franciaország már feltörte a marokkói védelmet, 2-0-ra győzött a Deschamps-csapat, hatvan év után lehet címvédés a vb-n

m4sport.hu | Kovács Máté
Franciaország 2-0-ra győzött Marokkó ellen a katari labdarúgó-világbajnokság második elődöntőjében és így a címvédő lesz Argentína ellenfele a vasárnapi fináléban, amely valamilyen szempontból biztosan történelmi lesz, hiszen Lionel Messi karrierje során először lehet vb-győztes, vagy Didier Deschamps csapata hatvan éve nem látott bravúrt vihet véghez. Ezúttal pedig a bronzmeccs sem a csalódott csapatok csatáját hozza majd.

A Franciaország-Marokkó világbajnoki elődöntő összefoglalója:

Előzetesen a franciáknak, pontosabban Didier Deschamps-nak kellett átszervezni csapatukat, ugyanis megfázás miatt sem Rabiot sem Upamecano nem állt rendelkezésre, így az eddig igencsak mellőzött Youssouf Fofana és Ibrahima Konaté kerültek be a kezdőcsapata. A marokkóiak esetében előzetesen bizakodhattak, hiszen úgy tűnt, mind Agerd, mind Saiss, mint a védelem két fő pontja tudja vállalni a játékot, ám előbbi a bemelegítéskor megsérült, így végül ő kimaradt a kezdőből. A kezdőrúgás előtt tehát mindkét mesternek át kellett gondolnia a taktikát, azonban az ötödik percben Walid Regragui meccsterve borult: Marokkó a világbajnokság során először került hátrányba.

Kezdőcsapatok
Hamarosan megjelennek a mérkőzésre vonatkozó információk.
 

Raphael Varana jól ugratta ki Antoine Griezmannt, aki középre centerezett, de elsőre nem sikerült kaput találni, a felpattanó labdát viszont Theo Hernández már a gólvonalról túlra juttatta. Az 1958-as világbajnokság óta ez volt a leggyorsabb gól az elődöntők során, csupán az ötödik percben jártunk, amikor az afrikaiak először kaptak gólt közvetlenül az ellenfelüktől. Azonban az Atlasz oroszlánjainak is becézett együttes a csoportkörben többször is, de az egyenes kieséses szakaszban is megmutatta néha, hogy bizony nem csak védekezni, hanem támadni is tudnak. Öt perccel a bekapott gól után a vébé egyik felfedezettje, Azzedine Ounahi tesztelte Llorist távolról, de a franciák kapusa résen volt.

Theo Hernández gólja és a franciák vezetést jelentő találata:

Nem sokkal később kettőre nőhetett volna a címvédő előnye, ám Giroud távoli lövése csak a jobb kapufán csattant. A 35. percben a világbajnokságon eddig öt gólos Kylian Mbappé is helyzetbe került, majd a válogatott történetének legeredményesebb csatára is újra próbálkozhatott, de a ‘Les Bleus’ nem sáfárkodott jól a lehetőségeivel, maradt az 1-0. Az első játékrész egyik legszebb megmozdulása a 44. percben jött, amikor El Jamik ollózás után próbálta meg bevenni Hugo Lloris kapuját, de az ő kísérlete is csak a kapufát találta telibe.

El Jamik ollózása az első félidő végén:

A szünet után kissé álmoskásan érkezett vissza a pályára Didier Deschamps együttese, sorra jöttek a marokkói helyzetek, de a francia védelem szépen állta a sarat. Ráadásul a kétszeres világbajnok 2006 óta amikor előnybe került egy vb-meccsen, rendre vereség nélkül hozta le azt. Ezt a remek sorozatát pedig tovább írta a címvédő, ugyan voltak ígéretes helyzetek akár Mbappétól, akár a csereként beállt Thuramtól, de a meccset eldöntő találatot végül Kolo Muani szerezte a 79. percben, aki épphogy csak beállt, az első labdaérintéséből köszönt be. A Frankfurt csatárának ez volt az első gólja a válogatottban.

Randal Kolo Muani gólja:

A mérkőzés hajrájában még volt esélye szépíteni az Atlasz oroszlánjainak, de Franciaország végül 2-0-ra nyert és sorozatban második alkalommal jutott a világbajnokság döntőjébe, melyben a Horvátországot 3-0-ra legyőző Argentína lesz az ellenfele, amely Lionel Messivel a soraiban 1986 óta nyerne újra vébét. Bárhogyan is alakul, biztosan történelmi lesz a finálé, hiszen vagy 1962 után ismét, hatvan év elteltével címvédés lesz, vagy pedig a hétszeres aranylabdás klasszis Messi teljessé teszi karrierje sikerlistáját. A két válogatott legutóbb a 2018-as vébé nyolcaddöntőjében találkozott egymással, akkor a torna egyik legjobb, legszórakoztatóbb mérkőzésén 4-3-ra győztek Mbappéék. A négy évvel ezelőtti meccset vasárnap 12:30-tól megismételjük az M4 Sporton.

S ezúttal pedig a bronzmeccs sem a csalódott csapatok csatáját hozza majd, hiszen mind Marrokónak mind Horvátországnak komoly téttel és jelentős motivációval bír majd a harmadik helyért folyó összecsapás. A két együttes egyébként a csoportkörbe gól nélküli döntetlent játszott egymással. A bronzmeccset szombat délután 16:00-tól, míg a 2022-es foci-vb utolsó meccsét, vagyis a döntőt vasárnap 16:00-tól játsszák.

Az egyenes kieséses szakasz mérkőzései
Nyolcaddöntő
Hollandia NED
NED
Amerikai Egyesült Államok USA
USA
Argentína ARG
ARG
Ausztrália AUS
AUS
Franciaország FRA
FRA
Lengyelország POL
POL
Anglia ENG
ENG
Szenegál SEN
SEN
Japán JPN
JPN
Horvátország CRO
CRO
Rendes játékidő: 1 - 1
Hosszabbítás: 1 - 1
Tizenegyesekkel: 1 - 3
Brazília BRA
BRA
Koreai Köztársaság KOR
KOR
Marokkó MAR
MAR
Spanyolország ESP
ESP
Rendes játékidő: 0 - 0
Hosszabbítás: 0 - 0
Tizenegyesekkel: 3 - 0
Portugália POR
POR
Svájc SUI
SUI
Negyeddöntő
Horvátország CRO
CRO
Brazília BRA
BRA
Rendes játékidő: 0 - 0
Hosszabbítás: 1 - 1
Tizenegyesekkel: 4 - 2
Hollandia NED
NED
Argentína ARG
ARG
Rendes játékidő: 2 - 2
Hosszabbítás: 2 - 2
Tizenegyesekkel: 3 - 4
Marokkó MAR
MAR
Portugália POR
POR
Anglia ENG
ENG
Franciaország FRA
FRA
Elődöntő
Argentína ARG
ARG
Horvátország CRO
CRO
Franciaország FRA
FRA
Marokkó MAR
MAR
Bronzmérkőzés
Horvátország CRO
CRO
Marokkó MAR
MAR
Döntő
Argentína ARG
ARG
Franciaország FRA
FRA
Rendes játékidő: 2 - 2
Hosszabbítás: 3 - 3
Tizenegyesekkel: 4 - 2
 
Elődöntő:
Franciaország-Marokkó 2-0 (1-0)

al-Hor, 68 294 néző, v.: César Arturo Ramos (mexikói)
Gólszerzők: Hernandez (5.), Kolo Muani (79.)
Sárga lap: Bufál (27.)

Franciaország:
Hugo Lloris – Jules Koundé, Raphaël Varane, Ibrahima Konaté, Theo Hernandez – Aurélien Tchouameni, Youssouf Fofana – Ousmane Dembélé (Randal Kolo Muani, 79.), Antoine Griezmann, Kylian Mbappé – Olivier Giroud (Marcus Thuram, 65.)
Marokkó:
Jásszina Bono – Asráf Hakimi, Dzsáváf el-Jamik, Asráf Dari, Romain Száisz (Szelim Amallah, 21., Abdesszamed Ezzalzuli, 78.), Nusszáir Mazrauj (Jahja Attiát-allah, a szünetben) – Hakim Zijecs, Azzedine Unahi, Szofján Amrabat, Szofján Bufál (Zakaria Abuhlal, 67.) – Jusszef en-Neszjiri (Abderrazak Hamdallah, 66.)
A meccs statisztikái
Hamarosan megjelennek a mérkőzésre vonatkozó információk.
Általános
Passzstatisztikák
Támadó
Védekező
Szabálytalanságok
Teljes mérkőzés
Első félidő
Második félidő
 
Borítókép: MTI/EPA/Georgi Licovski

További tartalmak