Roglic növelte előnyét a Vueltán

A dán Jakob Fuglsang nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 16. szakaszát hétfőn, míg az összetettben éllovas szlovén Primoz Roglic növelte előnyét közvetlen riválisával szemben
Primoz Roglic (Fotó: EPA/Javier Lizon) Primoz Roglic (Fotó: EPA/Javier Lizon)

A mezőnyre a 144,4 kilométeres táv végén hegyi befutó várt, a győztes dán kerekes 4:01:22 óra alatt teljesítette a távot. Második helyen a vasárnap harmadik angol Tao Geoghegan Hart ért célba, míg harmadikként ezúttal a spanyol Luis León Sánchez zárt.

Az összetettben első Roglic a 16. helyen, 5:58 perces hátránnyal futott be, de így is növelte előnyét az összetettben, mivel az ott második spanyol Alejandro Valverdének 23 másodpercet adott.