Vas Kata Blanka ezüstérmes az U23-asok között a hegyikerékpár-vb-n

Vas Kata Blanka ezüstérmet szerzett a női U23-as mezőnyben a hegyikerékpárosok Leogangban zajló világbajnokságán.

A 19 esztendős magyar versenyző az ausztriai viadal honlapja szerint 1:11 perces lemaradással zárt másodikként a győztes francia Loana Lecomte mögött.

A tavaly a junior lányok között vb-negyedik Vas az elmúlt hetekben rendezett csehországi világkupa-viadalokon ugyanebben a korosztályban ötödik és hatodik helyezést ért el.

Februárban a terepkerékpár (cyclocross) vb-n ezüstérmes volt az U23-asok között, országúton pedig az Európa-bajnokságon az U23-as női mezőnyversenyben hatodik lett, és célba ért a világbajnokságon a felnőttek között, mindemellett az országúti mezőnyversenyben és hegyikerékpárban is felnőtt magyar bajnok.

A felnőtt női mezőnyben Benkó Barbara a 41. helyen ért célba.

A férfiak között Palumby Zsombor képviseli a magyar színeket.