Valter Attila csapattársa legyőzte a világbajnokot és megvédte Eb-címét időfutamban

Stefan Küng megvédte címét az időfutamban a Trentóban zajló országúti kerékpáros Európa-bajnokságon.

A 27 éves svájci sportoló – aki Valter Attila csapattársa a Groupama-FDJ csapatában – mögött másodikként a világbajnok olasz Filippo Ganna végzett, a harmadik helyet a 2019-ben aranyérmes belga Remco Evenepoel szerezte meg.

Peák Barnabás 23., Pelikán János 28. lett a 39 induló közül. Az U23-as mezőnyben a felnőtt magyar bajnok Fetter Erik 21. lett.

A nőknél is svájci siker született, a tokiói olimpián ezüstérmet nyert Marlen Reusser diadalmaskodott, ezzel az első nem holland Európa-bajnok lett. A dobogó második fokára a holland Ellen van Dijk állhatott fel, aki ezzel továbbra is minden kontinensviadalon nyert érmet, négy Európa-bajnoki címe után másodszor lett második. A bronzérmet a 2014-es időfutam-világbajnok német Lisa Brennauer viszi haza Olaszországból.