Vas Kata Blanka ezüstérmes az országúti Eb U23-as mezőnyversenyében

Vas Kata Blanka pénteken ezüstérmet szerzett az U23-asok mezőnyversenyében az Olaszországban zajló országúti kerékpáros Európa-bajnokságon.

A 20 éves magyar versenyzőnél csupán az olasz Silvia Zanardi volt gyorsabb a 80,8 kilométeres trentói pályán. Vas szereplése nem meglepetés annak fényében, hogy összetettben 9. lett, a zárószakaszt pedig 4. helyen zárta a napokkal ezelőtt befejeződött női Vueltán.

A másik magyar (Jordán Dorka nem állt rajthoz) Schmidel Regina nem fejezte be a viadalt, amelyen a 87 indulóból mindössze 31-en értek célba.

Az egyik legjobb női csapatban, az SD Worxben tekerő Vas nemcsak országúton, más szakágakban is bizonyította már tehetségét.

Tavaly sikert sikerre halmozott a terepkerékpár (cyclocross) világkupa fiataljai között (és a felnőtteknél is), a tokiói olimpián pedig hegyikerékpárban (moutain bike) érte el minden idők legjobb magyar kerékpáros eredményét az ötkarikás játékok történetében.

Borítókép: Vas Kata Blanka (Fotó: UEC)