Vas Kata Blanka hatodik lett a terepkerékpár világkupaversenyen

A hegyikerékpárban olimpiai negyedik Vas Kata Blanka a hatodik helyen végzett a cyclocross (terepkerékpár) világkupa-sorozat hétvégi állomásán, amelynek az egyesült államokbeli Waterloo adott otthont.

A bringasport.hu szakportál hétfői beszámolója szerint a szakág magyar bajnokának hátránya 32 másodperc volt a szakág hétszeres világbajnoka, a holland Marianne Vos mögött. Vas Kata Blanka az U23-as korosztályban – amelyben világbajnoki ezüst- és bronzérmet is nyert korábban – a legjobbnak bizonyult a hat körös, 3,1 kilométeres, technikás pályán, és húsz világkupapontot kapott. A világkupa-sorozat szerdán a szintén egyesült államokbeli Fayetteville-ben folytatódik.

A 20 éves magyar kerekes a hegyi és a terep szakág mellett országúton is bravúrosan szerepelt az utóbbi időben. Két hete a világbajnokságon minden idők legjobb magyar eredményét elérve a negyedik lett a női mezőnyversenyben.

Borítókép: Vas Kata Blanka (Fotó: Facebook)