×

Előkelő magyar helyezés az egyik a legnehezebb cyclocross-versenyen

Bár Vas Kata Blanka nem indult az egyik legkeményebb cyclocross-versenynek tartott Koppenbergcrosson, öccse, Barnabás révén így is volt minek örülniük a sportág magyar szerelmeseinek.

Vas Barnabás a C1-es besorolású keddi verseny – amely a nyolcfordulós X2O Badkammers Trofee-sorozat nyitóállomása – junior kategóriájában ért el remek eredményt.

A 16 éves bringás negyedikként ért célba az országúti egynapos klasszikusok közé tartozó flandriai körversenyen is használt kockaköves (helyenként 22%-os meredekségű) emelkedőt, a legendás Koppenberget is magában foglaló pályán, amelyen az amerikai Andrew August volt a leggyorsabb.

A tavalyi női versenyen bronzérmet szerző – a szombati vk-állomáson 5. – Vas Blanka a hétvégi Európa-bajnokságot szem előtt tartva ezúttal nem állt rajthoz.

Borítókép: Hervé Dancerelle/DirectVelo