Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

A Tour de Hongrie főszervezője elmondta, nincs komoly problémája a mentőhelikopterrel elszállított versenyzőnek

A Tour de Hongrie főszervezője elmondta, nincs komoly problémája a mentőhelikopterrel elszállított versenyzőnek

m4sport.hu/MTI
Eisenkrammer Károly főszervező beszámolója alapján nincs komoly problémája Frederik Wandahlnak, aki a két nappal ezelőtti tömegbukásban sérült meg a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyen.

A második, Veszprém-Siófok etapon csütörtökön történt tömegbukás után a Red Bull-BORA-hansgrohe dán bringását mentőhelikopter szállította a székesfehérvári kórházba. A vizsgálatok alapján agyrázkódást szenvedett a 24 éves sportoló, valamint a koponyája, a könyöke és a mellkasa zúzódott.

Mai tudásunk szerint még kórházban van, egy vizsgálat eredményét még várjuk. Jelen pillanatban az a kérdés, hogy mikor szállítják el Németországba, ahol már várják a rehabilitáción” – fogalmazott a főszervező az MTI-nek. – „Alapvetően nincs komoly probléma, nem azért kell, mert valami extrém nagy baj lenne, egyszerűen csak a csapatának van egy olyan orvosi protokollja, ami alapján ilyen esetekben egy különleges kivizsgálásra viszik, hogy minden rendben legyen a sráccal. Nekünk is megnyugtató, hogy tudjuk: jó kezekben van. Az is jó hír, hogy eddig itt hagyták a kórházban, mert látták, hogy jó kezekben van, ez egy pozitív pont a hazai egészségügy kapcsán. A versenyzővel kapcsolatban pedig nincs aggodalom, hogy ne épülne fel hamarosan.

Eisenkrammer kitért arra is, hogy a német World Tour-csapat egyik névadó szponzorának, a Red Bullnak van egy „komoly orvosi központja, hiszen nagyon sok sportágban érdekeltek és nagyon vigyáznak a sportolóikra”.

Szombaton (ma) a százéves magyar körverseny mezőnye Tatáról, a Kossuth térről indult neki a székesfehérvári MET Arénáig tartó 154 kilométeres távnak. Az etapot élőben közvetíti a Duna World.

Borítókép: M4 Sport

További tartalmak