A Győr háromgólos győzelmet aratott a Siófok elleni bajnoki nyitányon

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 27-24-re legyőzte a Siófok KC csapatát a női kézilabda NB I. első fordulójának vasárnapi rangadóján.

A Bajnokok Ligájában is címvédő győriek közül a norvég Kari Aalvik Grimsbö és Amanda Kurtovic, valamint a brazil Eduarda Amorim és a cseh Jana Knedliková hiányzott, az EHF Kupa-győztes Siófok együttesében pedig a spanyol Nerea Pena és a norvég Kjerstin Solas nem játszhatott sérülés miatt.

Gyorsabb és pontosabb játékkal kezdtek a hazaiak, akik Anne Mette Hansen vezérletével tíz perc alatt négy góllal elléptek riválisuktól (7-3). A vendégek védekezése eleinte nem működött hatékonyan, és mivel ezt eredményes támadójátékkal sem tudták kellően ellensúlyozni, nem volt esélyük az egyenlítésre.

Három siófoki góllal kezdődött a második félidő, a hazaiak teljesítménye visszaesett, de a negyvenedik percben átmenetileg elmozdultak a holtpontról, és ötven másodperc alatt háromszor voltak eredményesek (21-16). A vendégek csereként beállt kapusa, Szikora Melinda remekül védett, csapattársai erre alapozva ismét felzárkóztak, többször is az egyenlítésért támadhattak, de minden lehetőségüket elhibázták. A hajrában megint kézben tartotta a játékot a házigazda, amely végül három találattal megnyerte a rangadót.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Siófok francia balszélsője, Camille Aoustin volt hét góllal. A hazaiak közül a dán balátlövő, Anne Mette Hansen hatszor volt eredményes.