Tízzel verte a Veszprém a Portót a BL-ben

A Telekom Veszprém házigazdaként magabiztos, tízgólos győzelmet aratott a portugál FC Porto Sofarma csapata felett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Eredmény,
Férfi BL, csoportkör, 4. forduló, B csoport:

Telekom Veszpém-FC Porto Sofarma (portugál) 38-28 (19-16)

A hazaiak keretéből ezúttal Székely Márton, Pawel Paczkowski, Kentin Mahé és Borut Mackovsek hiányzott.

A két győzelemmel álló portugál együttes jól kezdett (3-6), de a nagyobb játékerőt képviselő veszprémiek hamar fordítottak, és a szünetig őrizték három-négygólos előnyüket.

A fordulás után a bakonyiak fokozatosan tovább növelték előnyüket, a svéd Andreas Nilsson találatával a 49. percben már tíz góllal vezettek, és végül ilyen különbséggel arattak magabiztos győzelmet.

A találkozó legeredményesebb játékosa a nyolcgólos Nilsson volt, a portugál együttesben a kubai Victor Manuel Iturriza Alvarez hat találatig jutott.

A Veszprém jövő szombaton a címvédő északmacedón Vardar Szkopje csapatát fogadja.

A veszprémiek két vereséget követően nyertek ismét, így jelenleg négy ponttal állnak a B csoport negyedik helyén.

A csoport: Aalborg HB (dán) – MOL-Pick Szeged 28-35 (17-22)

Borítókép: Tízzel verte a Veszprém a Portót a BL-ben (fotó: facebook.com/veszpremhandballteam)