Íme a magyar csapat programja a kézilabda vb-n

November utolsó napján rajtol el a 24. női kézilabda-világbajnokság Japánban. A magyar válogatott azzal a Kazahsztánnal kezdi a tornát, amellyel tétmeccset még nem játszott, majd a csoportkört a nagy rivális románokkal játssza Kim Rasmussen együttese.

A 2019-es kézilabda-világbajnokságot az M4 Sport és az m4sport.hu élőben közvetíti.

Csoportbeosztás:

A csoport (Kumamoto):
Kuba, Angola, Szlovénia, Norvégia, Hollandia, Szerbia

B csoport (Kumamoto, Jamaga):
Ausztrália, Brazília, Koreai Köztársaság, Dánia, Franciaország, Németország

C csoport (Kumamoto, Jacusiro):
Kazahsztán, Szenegál, Spanyolország, Magyarország, Románia, Montenegró

D csoport (Kumamoto):
Kongói DK, Argentína, Kína, Svédország, Oroszország, Japán

Ide kattintva találja meg a magyar válogatott vb-keretét.

A torna magyar érdekeltségű csoportjának programja (magyar idő szerint):

november 30., szombat:

C csoport:
Montenegró-Szenegál, Jacusiro 7.00
Magyarország-Kazahsztán, Jacusiro 10.00
Románia-Spanyolország, Kumamoto 10.00

december 1., vasárnap:

C csoport:
Kazahsztán-Montenegró, Jacusiro 7.00
Szenegál-Románia, Jacusiro 10.00
Magyarország-Spanyolország, Kumamoto 10.00

december 3., kedd:

C csoport:
Magyarország-Montenegró, Kumamoto 7.00
Spanyolország-Szenegál, Jacusiro 7.00
Románia-Kazahsztán, Jacusiro 11.00

december 4., szerda:

C csoport:
Montenegró-Románia, Kumamoto 7.00
Spanyolország-Kazahsztán, Jacusiro 7.00
Magyarország-Szenegál, Jacusiro 11.00

december 6., péntek:

C csoport:
Montenegró-Spanyolország, Jacusiro 7.00
Kazahsztán-Szenegál, Kumamoto 7.00
Magyarország-Románia, Jacusiro 11.00

A kumamotói torna teljes programja:

november 30., szombat:

csoportkör, 1. forduló:
A csoport:
Szerbia-Angola, Kumamoto 7.00
Hollandia-Szlovénia, Kumamoto 10.00
Norvégia-Kuba, Kumamoto 12.30
B csoport:
Németország-Brazília, Jamaga 7.00
Franciaország-Koreai Köztársaság, Jamaga 10.00
Dánia-Ausztrália, Kumamoto 12.30
C csoport:
Montenegró-Szenegál, Jacusiro 7.00
Magyarország-Kazahsztán, Jacusiro 10.00
Románia-Spanyolország, Kumamoto 10.00
D csoport:
Japán-Argentína, Kumamoto 7.00
Oroszország-Kína, Kumamoto 10.00
Svédország-Kongói DK, Kumamoto 12.30

december 1., vasárnap:

csoportkör, 2. forduló:
B csoport:
Brazília-Franciaország, Jamaga 7.00
Ausztrália-Németország, Jamaga 10.00
Koreai Köztársaság-Dánia, Kumamoto 12.30
C csoport:
Kazahsztán-Montenegró, Jacusiro 7.00
Szenegál-Románia, Jacusiro 10.00
Magyarország-Spanyolország, Kumamoto 10.00

december 2., hétfő:

csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Szerbia-Kuba, Kumamoto 4.30
Hollandia-Angola, Kumamoto 7.00
Norvégia-Szlovénia, Kumamoto 12.30
D csoport:
Oroszország-Argentína, Kumamoto 7.00
Kongói DK-Japán, Kumamoto 10.00
Kína-Svédország, Kumamoto 12.30

december 3., kedd:

csoportkör, 3. forduló:
A csoport:
Hollandia-Kuba, Kumamoto 7.00
Szlovénia-Angola, Kumamoto 10.00
Norvégia-Szerbia, Kumamoto 12.30
B csoport:
Koreai Köztársaság-Brazília, Jamaga 7.00
Franciaország-Ausztrália, Jamaga 11.00
Dánia-Németország, Kumamoto 12.30
C csoport:
Magyarország-Montenegró, Kumamoto 7.00
Spanyolország-Szenegál, Jacusiro 7.00
Románia-Kazahsztán, Jacusiro 11.00
D csoport:
Oroszország-Kongói DK, Kumamoto 6.30
Kína-Argentína, Kumamoto 9.00
Svédország-Japán, Kumamoto 11.30

december 4., szerda:

csoportkör, 4. forduló:
B csoport:
Koreai Köztársaság-Ausztrália, Jamaga 7.00
Franciaország-Németország, Jamaga 11.00
Dánia-Brazília, Kumamoto 12.30
C csoport:
Montenegró-Románia, Kumamoto 7.00
Spanyolország-Kazahsztán, Jacusiro 7.00
Magyarország-Szenegál, Jacusiro 11.00

december 5., csütörtök:

csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
Szlovénia-Kuba, Kumamoto 7.00
Hollandia-Szerbia, Kumamoto 10.00
Norvégia-Angola, Kumamoto 12.30
D csoport:
Kína-Kongói DK, Kumamoto 7.00
Oroszország-Japán, Kumamoto 10.00
Svédország-Argentína, Kumamoto 12.30

december 6., péntek:

csoportkör, 5. (utolsó) forduló:
A csoport:
Szerbia-Szlovénia, Kumamoto 7.00
Angola-Kuba, Kumamoto 10.00
Hollandia-Norvégia, Kumamoto 12.30
B csoport:
Brazília-Ausztrália, Jamaga 7.00
Németország-Koreai Köztársaság, Jamaga 11.00
Franciaország-Dánia, Kumamoto 12.30
C csoport:
Montenegró-Spanyolország, Jacusiro 7.00
Kazahsztán-Szenegál, Kumamoto 7.00
Magyarország-Románia, Jacusiro 11.00
D csoport:
Japán-Kína, Kumamoto 7.00
Argentína-Kongói DK, Kumamoto 10.00
Oroszország-Svédország, Kumamoto 12.30

december 8., vasárnap:

középdöntő, 1. forduló:
1. csoport:
A2-B3, A3-B1, A1-B2
2. csoport:
C2-D3, C3-D1, C1-D2
Elnök Kupa:
a 13-16. helyért:
A4-B4 4.30
C4-D4 4.30
a 17-20. helyért:
A5-B5 7.00
C5-D5 10.00
a 21-24. helyért:
A6-B6 2.00
C6-D6 4.30

december 9., hétfő:

középdöntő, 2. forduló:
1. csoport:
B1-A2, B2-A3, B3-A1
Elnök Kupa:
a 21. helyért 4.30
a 23. helyért 4.30
a 15. helyért 7.00
a 19. helyért 7.00
a 13. helyért 10.00
a 17. helyért 10.00

december 10., kedd:

középdöntő, 2. forduló:
2. csoport:
D1-C2, D2-C3, D3-C1

december 11., szerda:

középdöntő, 3. (utolsó) forduló:
1. csoport:
A3-B3, A2-B2, A1-B1
2. csoport:
C3-D3, C2-D2, C1-D1

december 13., péntek:

a 7. helyért 3.30
az 5. helyért 6.30
elődöntő 9.30 és 12.30

december 15., vasárnap:

a 3. helyért 9.30
döntő 12.30

A csoportkör után minden mérkőzést Kumamotóban rendeznek. A középdöntő kezdési időpontjait a csoportkör után teszik közzé.