Győzelemmel kezdte az Eb-t az újjáalakuló férfi kéziválogatott

m4sport.hu/MTI
A megújuló, de sérülés miatt több kulcsemberét is nélkülöző magyar férfi kézilabda-válogatott szombaton 26–25-re legyőzte Oroszországot a svéd-osztrák-norvég közös rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában.

Bár a magyar csapat kétszer is négy góllal vezetett, a vége mégis szoros lett, az utolsó pillanatban, egygólos vezetésnél azonban Mikler Roland ziccert védett, így férfi válogatottunk nagy tornán először győzte le Oroszországot.

kiállítások: 6, illetve 0 perc

Magyarország: Mikler – Győri 3, Szita 4, Bánhidi 4, Sipos 1, Máthé, Hornyák 1, cserék: Bóka 3, Balogh Zs. 7, Ligetvári 2, Nagy B. 1, Fekete, Rosta, szövetségi kapitány: Gulyás István

A várakozásoknak megfelelően egyik csapat sem törekedett nagy iramra, gyors játékra, ami a magyaroknak egyértelműen kedvezett. Mikler Roland kiválóan védett, társai jól védekeztek, a támadások viszont 6-4-es vezetést követően megakadtak, és megmutatkozott az összeszokottság hiánya. Hat percig nem született magyar gól, egyre több volt az eladott labda, az oroszok ezt kihasználva Dmitrij Szantalov vezérletével fordítottak.

A hajrában ismét lendületbe kerültek a magyarok, sikerült visszavenniük a vezetést, így a szünetben 14-13 volt az állás.

Malmö, 2020. január 11.
Mikler Roland kapus az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság E csoportjának első fordulójában játszott Oroszország-Magyarország mérkőzésen a svédországi Malmőben 2020. január 11-én. Magyarország 26-25-re győzött.
MTI/EPA/TT Hírügynökség/Andreas Hillergren

A második felvonás elején a magyarok már négy találattal vezettek, ekkor az orosz válogatott védekezést váltott, majd a szövetségi kapitány időt kért. A folytatásban ismét megtorpant a magyar együttes, amely hét percig nem talált be, ellenfele pedig egy gólra felzárkózott.

Az utolsó negyedóra elején ismét remekeltek a magyarok, egy-két szituációban a szerencse is segítette őket. Az 53. percben még néggyel vezettek, hamarosan azonban időt kellett kérnie Gulyás István szövetségi kapitánynak, mert a rontott lövéseket kihasználva az oroszok megint feljöttek, majd egyenlítettek is.

Bánhidi Bence 26-25-ös vezetésnél, hetven másodperccel a vége előtt ziccert hibázott, az oroszok a döntetlenért támadhattak, ám Timur Gyibirov lövésénél Mikler Roland alkarjáról a kapufára pattant a labda, így a magyar csapat nyolc vesztes Európa-bajnoki mérkőzés után tudott ismét nyerni.

Az oroszok legeredményesebb játékosa Dmitrij Szantalov volt öt góllal, a MOL-Pick Szeged irányítója, Dmitrij Zsitnyikov kétszer talált be. A meccs legjobbjának megválasztott Mikler Roland 32 lövésből nyolcat védett ki.

A magyarok hétfőn 20.30-tól az olimpiai és világbajnok Dániával találkoznak, szerdán pedig Izland ellen zárják a csoportkört. A középdöntőbe az első két helyezett jut.

Montenegró-Szerbia 22-21 (11-10)
Horvátország-Fehéroroszország 31-23 (15-10)
Az állás: 1. Horvátország 4 pont, 2. Fehéroroszország 2 (58-61), 3. Montenegró 2 (43-48), 4. Szerbia 0

C csoport (Trondheim):
Spanyolország-Németország 33-26 (14-11)
Hollandia-Lettország 32-24 (16-10)
Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Németország 2 (60-56), 3. Hollandia 2 (55-58), 4. Lettország 0