Schatzl és Bánhidi az év kézilabdázója az MKSZ-nél

A Magyar Kézilabda Szövetség Elnöksége hétfői ülésén megválasztotta a 2019-es év legjobb kézilabdázóit. A nőknél Schatzl Nadine, a férfiaknál Bánhidi Bence lett az elmúlt esztendő legjobbja, mindketten először lettek az év játékosai. 

A hazai szövetség (MKSZ) tájékoztatása szerint az elnökség a hétfői ülésén döntött erről, Bánhidi és Schatzl egyformán első alkalommal lett az esztendő legjobbja.

A junior férfiaknál Szita Zoltánt, a junior nőknél pedig Vámos Petrát választották a tavalyi év legjobbjának, míg a védőjátékosok között Sipos Adrián és Tomori Zsuzsanna, a kapusoknál Mikler Roland és Bíró Blanka, a Magyarországon játszó külföldi kézilabdázók között pedig a szerb Petar Nenadic, valamint norvég Stine Oftedal kapja az elismerést.
Strandkézilabdában a férfiaknál Melnyicsuk Viktor, míg a nőknél Kretz Fruzsina lett 2019 legjobbja.

Az év legjobbjai 2019-ben:

Teremkézilabda játékosok:
Az év legjobb női kézilabdázója: SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Az év legjobb férfi kézilabdázója: BÁNHIDI Bence (MOL-Pick Szeged)
Az év legjobb női junior kézilabdázója: VÁMOS Petra (NEKA; DVSC Schaeffler)
Az év legjobb férfi junior kézilabdázója: SZITA Zoltán (Balatonfüredi KSE; Orlen Wisla Plock, lengyel)
Az év legjobb női ifjúsági kézilabdázója: KAJDON Blanka (NEKA)
Az év legjobb férfi ifjúsági kézilabdázója: BOGNÁR Alex (Váci KSE, FTC-HungaroControl)
Az év legjobb női serdülő kézilabdázója: FARKAS Júlia (Győri Audi ETO)
Az év legjobb férfi serdülő kézilabdázója: FAZEKAS Gergő (Veszprém-Felsőörs)
Az év legjobb női védőjátékosa: TOMORI Zsuzsanna (Győri Audi ETO; Siófok KC)
Az év legjobb férfi védőjátékosa: SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya)
Az év legjobb női kapusa: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Az év legjobb férfi kapusa: MIKLER Roland (Telekom Veszprém; MOL-Pick Szeged)
Az év legjobb női külföldi kézilabdázója: Stine OFTEDAL (Győri Audi ETO)
Az év legjobb férfi külföldi kézilabdázója: Petar NENADICS (Telekom Veszprém)

Strandkézilabda játékosok:
Az év legjobb női strandkézilabdázója: KRETZ Fruzsina (Szentendrei NKE)
Az év legjobb férfi strandkézilabdázója: MELNYICSUK Viktor (Hír-Sat BHC)
Az év legjobb női ifjúsági strandkézilabdázója: UHRIN Lili (Salgótarjáni Strandépítők)
Az év legjobb férfi ifjúsági strandkézilabdázója: FEKETE Ádám (Hír-Sat BHC)

Parasport:
Az év legjobb női csörgőlabda játékosa: SIMON Felicita (Gyengénlátó DSE)
Az év legjobb férfi csörgőlabda játékosa: SZÁRAZ Bálint (Vakok és Csökkentlátók Wesselényi Miklós SE)
Az év legjobb kerekesszékes kézilabda játékosa: TOMOLYA Péter

Játékvezetők:
Az év legjobb játékvezető párosa: HARGITAI Gábor–MARKÓ Gábor
Az év legjobb strandkézilabda játékvezető párosa: MARTON Balázs-TÓBIÁS Richárd
Az év legjobb fiatal női játékvezető párosa: HANTOS Dorina–RÓZSAHEGYI Brigitta
Az év legjobb fiatal játékvezető párosa: PASKA Dániel–VASTAG Sámuel